KİMSENİN OYLARINI ÇALMAYACAĞIZ, BÖLMEYECEĞİZ

Muharrem İnce tarafından başlatılan Memleket Hareketi’nin Tekirdağ Kurucu İl Başkanı olan Bora Küçükçetin, Gazetemiz DEVRİM’e özel açıklamalarda bulundu.
02 04 2021
2217 kez okundu

CHP’den istifa ederek Memleket Hareketi’ni kurup başlatan ve birçok bölgede çalışmalar yürüten Muharrem İnce’nin Tekirdağ Kurucu İl Başkanı Bora Küçükçetin oldu. Küçükçetin, yapılan görevlendirme ile ilgili olarak Gazetemiz DEVRİM Muhabiri Tutku Akbaş’a özel açıklamalarda bulundu. Küçükçetin, “Muharrem İnce ile CHP’nin bir üyesi olarak geçmişten bir bağımız var. Yaşadıklarımız, gelinen süreçte benzer şeyler. Benim ilçe kongrelerimde yaşadığımı kendisi kurultaylarda yaşadı. Adaletsizlik, partideki bölünmüş yapı, üye ağalılıkları, koltuklardan kalkmayan insanlara Muharrem Bey de patladı. Ben kendi partimde daha önce patlamıştım. Ben de son 10 gündür temaslarımı sürdürdüm. Hatta Sivas’ta kendisi ile bir araya geldim. Temaslar neticesinde Ankara’da yapılan görüşmelerde ikna oldum ve görevi kabul ettim.” dedi.

İLK KEZ ERGENE’DEN İL BAŞKANI SEÇİLDİ

Görevi kabul etmesinin ana etken nedenlerinden birinin de ilk kez Ergene’den il başkanlığı seçilmesinin olduğunu belirten Küçükçetin, “Değerli bir teklif ve görev. Kolay değil, üstüme düşeni yapacağım. Ben her kesimle görüşüyorum ve bu Ergene’deki başarı hikayemi Tekirdağ geneline taşıyacağım. Böyle bir başlangıç yapıyoruz. Yeni kan, yeni siyasetçi olarak yola çıkıyorum. Tabi ki eleştiri alacağım. Kimsenin oylarını çalmayacağız, bölmeyeceğiz. Yüzde 20 üzerinde kararsız ve tepki oyu kullanacak seçmen var. Biz öncelikli olarak onların oyuna talibiz. Biz ilk seçimde de çok iyi sonuçlar alacağız. Karar vermemde etkili olan bir taraf da Ergene ilçemiz nüfusu ile beşinci büyük ilçe. Bugüne kadar Ergene akil ve önemsiz görünen bir yer. Burada da değerler ve cevherler var. Bugüne kadar il başkanları hep il merkezinden oldu ve buna farklı bir yaklaşım var. Bugün yeni kurulan bir partinin il başkanı Ergene’den. Eğer bu ben değil, Ergene’den başka biri olmuş olsaydı yine gurur duyardım. İlçemize bu bakış açısı güzel ve karar vermemde etkili oldu.” diye konuştu.

‘HERHANGİ BİR İLÇEDE GÖREVLENDİRME YOK’

Şu ana kadar yönetimi oluşturma aşamasında oluklarını ve herhangi bir görevlendirme yapmadıklarını söyleyen Küçükçetin, “Şu anda sadece kurucu il başkanı olarak görevlendirilen benim. Herhangi bir ilçede görevlendirme yok. Ben bu görevlendirme kapsamında öncelikle il yönetim kurulunu oluşturacağım, il binamızı bulup onu hazır hale getireceğiz ve ondan sonra siyasi partimiz ile ilgili kuruluşumuzun müracaatını yapacağız. Daha sonra kişilerin de görevlendirmelerini yapacağız. Önce il yönetimi oluşturulacak, ardından da ilçeler belirlenecek.” ifadelerini kullandı.

‘KÜSKÜN İNSAN ÇOK’

Yoğun görüşmeler içerisinde olduklarını hatırlatan Küçükçetin, “Biz tekliflerimizi götüreceğiz. Yoğun görüşmeler içerisindeyiz. Çok güzel bir ilgi ve alaka var. İsimler var ve bu isimler ile ilgili güzel bir yönetim oluşturacağım. Değerli isimler var ve benim gibi küskün çok insan var, onlarla bir araya geleceğiz.” dedi. 

ORTAK AKILLA HAREKET EDECEĞİZ

Yerel ve genel sorunlara hakim olduklarını dile getiren Küçükçetin, “Ben hiç kimse ile kavga etmeden, eleştirmem gerekiyorsa da yapıcı şekilde yapacak bir il başkanı olacağım. Barışık, diyalog içerisinde çözüm odaklı ve ortak akılla hareket eden örnek bir il başkanı olmak istiyorum. Amacım da yapamaz diyenleri yanıltmak. Hem ilçelerle hem de il konusunda eksiklerle ilgili halkımızın şikayetçi olduğu sorunlara hakimim. Çıkıp halkımızla tekrar temas edip sorunlarını dinleyeceğiz ve eleştirilerimizi yapacağız.”diye konuştu.

Onur ŞEKER

 

Whatsapp
google_160x600