KİLOMETRELERCE KUYRUK OLUŞTU

Çorlu Çevre Yolunda köprü çalışmaları nedeniyle kilometrelerce araç kuyrukları oluştu.
15 08 2020
557 kez okundu

Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından çevre yolunda yapılan köprülü kavşak projesi çalışmaları nedeniyle trafikte uzun araç kuyrukları oluştu. Uzun süre araç kuyruğunda bekleyen vatandaşlar, yolun her iki taraftan da tek şeride düşürülmesi nedeniyle zor anlar yaşadıklarını belirtti. Araç sürücüleri, “Çorlu’nun yıllardan bu yana en büyük sorunu trafik. Uzun yıllar geçmesine rağmen hala bir gelişme yok. Emlak Konutları Bölgesinden şehir merkezine gitmek neredeyse imkansız. Onu bırakın, şehir merkezinden de Emlak Konutlarına girmek aynı dert. Çevre yolu girişinden başlayan uzun kuyruklarda neredeyse 20 dakika bekliyoruz. Çalışmaların bir an önce tamamlanmasını bekliyoruz” dedi.İŞ ÇIKIŞLARINDA YOĞUNLUK OLUYOR
Fabrika çıkış saatlerinde trafikte uzun kuyruklar oluştuğunu belirten sürücüler, “Akşam saatlerinde iş çıkışında evimize gitmek için çevre yolunu kullanıyoruz, kilometrelerce uzanan kuyruğa takılıyoruz. Yaklaşık iki aydan bu yana çalışmaları bir türlü bitiremediler. Şehir içi trafiğine girsek ayrı bir dert, çevre yoluna girsek ayrı bir dert. Evimize nereden gideceğimizi şaşırdık. Akşam saatlerinde trafiğin tek şeride düşmesi nedeni ile her iki şeritte de uzun kuyruklar oluşuyor. Yetkililerin buradaki yaşanan sıkıntıyı görmelerini istiyoruz” dedi.

1 EYLÜL’DE BİTECEK
Köprünün girişine asılan afişte ise çalışmaların tamamlanma süreci “Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü tarafından başlatılan Emlak Konut Köprülü Kavşağı çalışmasının 1 Eylül 2020 tarihinde tamamlanması planlanmaktadır.” şeklinde duyuruldu.

Tutku AKBAŞ

Whatsapp
google_160x600