KILIÇDAROĞLU’NA SALDIRILAR

05 12 2020
837 kez okundu
aydinliddo@gmail.com

CHP Genel Başkanı olduktan sonra Sayın Kılıçdaroğlu’na saldırıların ardı arkası kesilmiyor. Bu bazen sözlü bazen fiziki saldırılar şeklinde, hız kesmeden devam ediyor.

İlk saldırı 2014 yılında TBMM’de yumruklu bir saldırı oldu. Saldırganın gerekçesi netti: “Kılıçdaroğlu’nu vatan haini olarak görüyorum.” Belli ki saldırgan öğüdünü eline almış.
2016 yılında Fatih Camii’nde bir şehit cenazesi töreninde, önüne mermi kovanı atıldı.
Yine 2016 yılında Artvin Ardanuç ilçesinde Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna ateş açıldı; bir askerimiz şehit oldu. Kılıçdaroğlu askerin ölümüne çok üzüldü: “Keşke o mermi askerimize değil, bana denk gelseydi” dedi.
2017 yılında, adalet yürüyüşünde IŞİD militanınca girişimde bulunuldu. Yürüyüş yoluna Düzce sınırlarında hayvan dışkısı döküldü.
2019 yılında Ankara Çubuk ilçesinde, şehit cenazesinde linç girişiminde bulunuldu. Güvenlik güçleri Kılıçdaroğlu’nu bir eve kapattı. Kışkırtılan kalabalık, evi taşladı ve “Evi yakın” diye tezahüratta bulundu. Osman Sarıgün adında bir inek hırsızı Kılıçdaroğlu’na yumruk attı.
Sağ cenap saldırı sonrası Osman Sarıgün’ü kahraman ilan etti. Fotoğraf çekinme yarışına filan girdiler. İdol olarak seçtiler. Elini öpenler falan oldu. Sağ kesim kahramanını bulmuştu, inek hırsızlığını da içlerine sindirmişlerdi. Fakat adam durmadı, bu defada inek hırsızlığından, benzin hırsızlığına terfi edince, elini öpenlerin kahramanlık umudu boşa çıktı.
Yandaş bir televizyon kanalı, Ulucanlar Cezaevinden yaptığı yayında, darağaçlarını göstererek Türk kamuoyu, Kılıçdaroğlu gibi bazı isimlerin de bu darağacında idam edilmesini bekliyor” diyecek kadar ağzının ayarını bozdu.
Son olarak organize suç örgütü lideri, Kılıçdaroğlu’na mektup yazarak “Kazığa oturturum” falan gibi zıvanadan çıkan terimler kullandı. İlginç olan iktidar partisi sessiz kalırken, MHP lideri bu saldırının arkasında durabildi. Olayın pervasızlığı, Cumhuriyet tarihinde bir ilkti.
Bu satırlar yazıldığında televizyonlar Kılıçdaroğlu’na yeni saldırı ve suikastların haberlerini verdi.
Sayın Kılıçdaroğlu Millet İttifakı’nın en önemli aktörü. İktidar ilk seçimlerde gidici. Karşısındaki en büyük güç CHP ve Kılıçdaroğlu, artık iktidarın korkulu rüyası olmaya başladı. 18 yıldır haksız, hukuksuz, satıp savan, ülkeyi şirket gibi yöneten, hiçbir hesap vermeyen iktidar, Lale Devrini yaşadı. Fakat yolun sonuna gelindiği açıkca gözüküyor. O halde Kılıçdaroğlu’na saldırı için her yol meşru. Bu güne kadar, hiçbir saldırgan ceza almadı.
Oysa Sayın Kılıçdaroğlu göstereceği en ufak tepkide, ağzımdan yel alsın, ülke kan gölüne döner. Uygar, asil ve beyefendi, sorumluluk çerçevesinde davranmanın erdemli ve vakur insan olmanın, seçkin örneklerini veriyor. Sağduyulu, sorumlu ve soğukkanlı davranıyor.
Ne yapalım? Korkunun ecele faydası yok. Kılıçdaroğlu ve Millet İttifakı gümbür gümbür geliyor. Hiç bir terör, hiçbir Bizans oyunu özgürlük ve demokrasi, hak, hukuk, adalet selini durduramıyor.  

             

 

Whatsapp
google_160x600