KENT KONSEYİ BAŞKANI HÜLYA PERİN OLDU

Çorlu Kent Konseyi seçimlerinde Hülya Perin ve Umut Göngör’ün yarıştığı seçimleri kazanan Perin oldu. Seçim sonuçlarına göre Perin 76 oy alırken, Güngör ise 33 oy aldı ve 3 oy da geçersiz sayıldı.
18 09 2021
425 kez okundu

Çorlu’nun merakla sonuçlarını beklediği Kent Konseyi seçimleri tamamlandı. Kırmızı Liste ile Hülya Perin ve Beyaz Liste ile Umut Güngör’ün yarıştığı seçimlerin galibi Perin oldu. 112 oyun kullanıldığı seçimlerde 3 oy geçersiz sayılırken Perin 76, Güngör de 33 oy aldı. Divan Başkanlığını önceki dönem başkan olan Mehmet Ali Yavuz’un yaptığı seçimlere Çorlu Belediyesi Başkanı Ahmet Sarıkurt, AK Parti Çorlu İlçe Başkanı Mustafa Keskin, CHP Çorlu İlçe Başkanı Özgür Ertaş, MHP Çorlu İlçe Başkanı İlhan Ermeydan, İYİ Parti Çorlu İlçe Başkanı Mehmet İlker Atasever, STK başkan ve temsilcileri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

‘ÇORLU’YA HAYIRLI OLSUN’

Seçimler öncesi konuşma yapan Çorlu Belediyesi Başkanı Ahmet Sarıkurt, birlik ve beraberlik mesajları vererek “Gerçekten çok büyük bir kalabalık var. Bu kalabalığı hep birlikte her çalışmalarda görmek isterim. Kazananın Çorlu olacağı güzel bir seçim olmasını temenni ediyor, her iki adayımıza da çıkmış oldukları yolda başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

KAZANAN ÇORLU OLDU!

Seçimlerde 33 oy alarak yarışı kaybeden Umut Güngör, yaptığı açıklamalarda “Parası, arabası olmayan Kent Konseyi seçimlerine bu kadar ilginin olması gerçekten mutluluk verici. Bu seçimde kazanan Çorlu oldu. Hülya Perin arkadaşıma başarılar diliyorum ve her zaman da destekçisi olacağım.” şeklinde konuştu.

‘BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ!’

76 oy alarak seçimleri kazanan Hülya Perin ise “Seçimlere katılan, destek ve oy veren herkese teşekkür ediyorum. Çorlu’ya yakışan bir seçim oldu. Bundan sonra ekibimiz ile birlikte Çorlu için birlikte çalışacağız. Seçimlere katılarak rakibim olan arkadaşım Umut Güngör’e de teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Tutku AKBAŞ

Whatsapp
google_160x600