KARATEPE’YE YENİ TAŞ OCAKLARI AÇILIYOR

Çorlu’da 1900’lü yılların başından bu yana çıkarılan ve birçok tarihi yapının inşasında kullanılan bazalt taşının (Kara Taş) kaynağı olan Karatepe’ye 2 yeni bazalt taşı ocağı açılacak. Taş ocakları ile ilgili ilk halkın katılımı toplantısı 24 Kasım 2020 tarihinde gerçekleştirilecek.
19 11 2020
1257 kez okundu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının ÇED dosyalarını yayınladığı ilan sisteminde duyurulan taş ocağı projelerinin ilk toplantısı halkın katılımı ile 24 Kasım 2020 tarihinde gerçekleştirilecek. 
PATLATMALI BAZALT OCAĞI
Çorlu’da Karatepe mevkiinde açılacak 2 yeni bazalt ocağı Çevre ve Şehircilik Bakanlığının E-ÇED ilan tahtasında 29-30 Eylül 2020 tarihinde yayınlandı. Yapılması planlanan Bazalt Ocağı ve Kırma Eleme Tesisi Patlatma Revizyonu ve Açık Bazalt Ocağı İşletmeciliği projeleri gerçekleştirilecek.  
HALK BİLGİLENDİRİLECEK
İlk olarak Bazalt Ocağı ve Kırma Eleme Tesisi Patlatma Revizyonu projesi ile ilgili Çevresel Etki Değerlendirme süreci başlamış ve Çevresel Etki Değerlendirmesi Başvuru Dosyası halkın görüşüne açılmıştı. Söz konusu projeye ilişkin, halkı proje hakkında bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak amacıyla ÇED Yönetmeliğinin 9. maddesi gereğince 24 Kasım 2020 tarihinde Halkın Katılım Toplantısı düzenlenecek.  ÇED Başvuru Dosyasını incelemek isteyenler Bakanlık Merkezinde veya Tekirdağ Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerinde duyuru tarihinden itibaren raporu inceleyerek, zamanlama takvimi içerisinde proje hakkında Bakanlığa veya Valiliğe görüş bildirebilirler. 
Göksel GÜRSOY

Whatsapp
google_160x600