KAPAKLI’DA AĞUSTOS MECLİSİ TOPLANDI

Kapaklı Belediyesi Ağustos ayı meclis toplantısı Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin başkanlığında Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.
06 08 2020
515 kez okundu

Gündem maddelerinin görüşülerek oy birliğiyle karara bağlandığı meclis toplantısı sonrasında konuşan Başkan Çetin, birlik ve beraberlik çağrısında bulunarak, “Kapaklı’nın gerçekten ihtiyacı olan hizmetleri getirmek için el birliği yapalım, birlikte hareket edelim. Kazanan Kapaklı olsun. Bu kutuplaşmaya devam edersek maalesef Kapaklı kaybeder.” dedi.

BAŞKAN ÇETİN’DEN PANDEMİ UYARISI

Toplantı öncesi söz alan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, “Toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyor, geçmiş Kurban Bayramınızı kutluyorum. Bildiğiniz üzere pandemi sürecinde yapamadığımız toplantılar olmuştu. Normalde tatil ettiğimiz Ağustos ayı meclisini geçen ay aldığımız meclis kararıyla yapmayı uygun gördük. Pandemi hala bir risk teşkil ediyor. Bölgemizdeki bazı sanayi kuruluşlarında pozitif vaka sayılarının oldukça fazla olduğu yönünde bilgiler geliyor. Pozitif vakaların birçoğu da ilçemizde ikamet ediyor. Bir kez daha tüm halkımızın hassasiyetine, dikkatine önem vermesi gerektiğini hatırlatmak istiyorum. İkinci dalgadan bahsediliyor. İkinci dalga umarım tahmin edildiği kadar ciddi bir sıkıntı oluşturmadan atlatılır. Öyle olabilmesi içinde hep beraber toplum olarak, yerel yönetimler olarak üzerimize düşen görevleri layıkıyla yapmamız gerekiyor.” şeklinde konuştu.

AÇILIŞ VE YOKLAMA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Başkan Çetin’in konuşmasının ardından açılış ve yoklama gerçekleştirildi. Ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu. Daha sonra gündem maddeleri okunarak, görüşülmesine geçildi.

OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ

Gündemin 1. Maddesinde yer alan Belediyemiz İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından sunulan 22/07/2020 tarih ve E.10393 sayılı Dolu Kadro Değişikliği konulu yazı oy birliğiyle kabul edildi. Gündemin ikinci maddesinde yer alan Belediyemiz İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından sunulan 22/07/2020 tarih ve E.10395 sayılı Boş Kadro Değişikliği konulu yazı oy birliğiyle kabul edildi. Gündemin üçüncü maddesinde yer alan Belediyemiz İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından sunulan 22/07/2020 tarih ve E.10431 sayılı tam zamanlı sözleşmeli personel olarak çalıştırılacak olan mühendisin aylık çalışma ücretinin belirlenmesi konulu yazı görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

OY BİRLİĞİYLE KOMİSYONLARA HAVALE EDİLDİ

Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü tarafından sunulan 23/07/2020 tarih ve E.10526 sayılı Parke Taşı Talebi konulu yazının görüşülmesini içeren gündemin dördüncü maddesi oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi. Belediyemiz Emlak ve İstimlak Müdürlüğü tarafından sunulan 23/07/2020 tarih ve E.10465 sayılı 303 ada 27 parseldeki belediye hissesinin hissedarına satılması konulu yazısının görüşülmesini içeren gündemin beşinci maddesi de oy birliğiyle İmar Komisyonuna havale edildi.

BAŞKAN ÇETİN’E PROTOKOL YETKİSİ VERİLDİ

Ağustos ayı meclis toplantısı Belediyemiz Emlak ve İstimlak Müdürlüğü tarafından sunulan 28/07/2020 tarih ve E.10823 sayılı Kültür Merkezi Tahsisi konulu yazısının görüşülmesini içeren altıncı gündem maddesiyle devam etti. Atatürk Kültür Merkezi binasının kullanımının Kapaklı Belediyesine bedelsiz tahsis edilmesi için protokol yapılması için Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin’e yetki verilmesi oy birliğiyle kabul edildi. Gündemin yedinci maddesinde yer alan Belediyemiz İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından sunulan 29/07/2020 tarih ve E.10932 sayılı tam zamanlı sözleşmeli personel olarak çalıştırılacak olan teknikerin aylık çalışma  ücretinin belirlenmesi konulu yazının görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

RUHSAT ŞARTLARINI YERİNE GETİRMEYEN RUHSAT ALAMAYACAK

Meclis toplantısı İmar Komisyonuna sevk edilen konuların görüşülmesi ile sürdü. İmar Komisyonun aldığı kararlar oy birliğiyle kabul edildi. Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü tarafından sunulan 26/06/2020 tarih E. 8978 sayılı İşyeri Açma ve Çalıştırma Ruhsatı konulu yazı görüşülerek komisyonca oy birliğiyle kabul edildi. Konuyla ilgili Başkan Çetin, “Yaklaşık 6-7 aydır belediye bünyemizde İçişleri Bakanlığının kullandığı modüler yapıları tek tek birimlerimizde kullanıma sunuyoruz. Bu ruhsatlandırma faaliyetini de bir buçuk aydır Zabıta Müdürlüğümüz İçişleri Bakanlığımızın kaydına girerek ruhsatlandırma veriyor. Dolayısıyla buradan tüm kamuoyuna da ileteyim. Bundan böyle ahbap-çavuş ilişkisine son vermiş oluyoruz. Her konuda resmi bir mevzuat içinde yürütmek için birimlerimizle çalışıyoruz. İmar konusu da bunlardan biriydi. 2 yıl içerisinde tüm birimlerimiz bu sisteme dahil olarak faaliyetlerimizi yürüteceğimiz bir ortam oluşacak. Herhangi bir haksızlığa, adaletsizliğe son vermiş olacağız. Ruhsat şartlarını yerine getirmeyen ruhsat alamayacak. Maalesef geçmiş dönemlerde birçok ruhsat verilmiş ve o ruhsatlar bugün çok da hukuki değil. İşi resmi hale getirip haksızlığı önlemeye çalışıyoruz.” açıklamasını yaptı.

Başkan Çetin’in konuşmasının ardından Ağustos ayı olağan meclis toplantısı sona erdi.

Onur ŞEKER

 

 

Whatsapp
google_160x600