KADİR ALBAYRAK ÇÖZEMEDİ

Çorlu’da her geçen gün artan nüfus nedeniyle şehir içi taşımacılığındaki otobüslerde yetersiz kalıyor. Şehrin merkezindeki duraklar her gün adeta dolup taşarken vatandaşlar da kimi zaman bir saat süreyle otobüs beklediklerini belirterek veryansın ediyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın Çorlu’daki sorunlara seyirci kaldığını belirten vatandaşlar, İstanbul’da bu kadar çile çekilmediğini ifade edip İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan sorunlarına çare üretmesini istedi.
11 02 2020
1573 kez okundu

Çorlu’da zaman zaman vatandaşların tepkilerine neden olan şehir içi taşımacılık yapan otobüslerin yetersizliği her geçen gün şikayetlerin artmasına sebep oluyor. Nüfusun sürekli artış gösterdiği Çorlu’da otobüs duraklarındaki yoğunlukta objektiflere yansıyor. Yetkililerin bir türlü çözüm bulamadığı şehir içi taşımacılığı nedeniyle vatandaşlar zaman zaman duraklarda yaklaşık 1 saat otobüs beklediklerini ifade ederek Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne ateş püskürüyor.
‘SORUNU TEKİRDAĞ’DAN ÇÖZÜME KAVUŞTURAMAZLAR’
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin sorunları çözüme kavuşturmaktaki beceriksizliğine veryansın eden vatandaşlar; “Çorlu’daki halk otobüslerinin sorununu Tekirdağ’dan çözüme kavuşturamazlar. Burada insanlar üst üste, kucak kucağa otobüse biniyorlar. Bunu oradan görmeleri imkansız. Gelip buradaki rezilliği yerinde görmeleri gerekiyor. Çorlu, Tekirdağ’dan yönetilemez. Buradaki yaşayanların sorunlarını bilmezlerse çözüme de kavuşturamazlar” diye konuştular.
‘BİR SAAT OTOBÜS BEKLEMEK İSTEMİYORUZ’
Otobüs duraklarında kimi zaman yarım saat ile 1 saat arasında otobüs beklediklerini dile getiren vatandaşlar; “Çorlu’daki halk otobüslerinin yetersizliği nedeniyle insanlar neredeyse bir saat durakta bekliyor. Bunu görmüyorlar mı? Çorlu’da yaşayan insanlara bu eziyeti neden yapıyorlar. Bizler bir saat otobüs durağında otobüs beklemek istemiyoruz. Şehir içerisindeki pek çok durakta yaşanan yoğunluk nedeniyle insanlar otobüse binerken birbirlerini ezip, itekleyip otobüse binmeye çalışıyorlar. Hangi çağda yaşıyoruz?” şeklinde konuştular.
‘ÇAĞ DIŞI UYGULAMA MAALESEF ÇORLU’DA YAŞANIYOR’
Otobüs duraklarında çok fazla süre beklediklerini ve otobüse binebilmek için insanların birbirlerini itip kaktıklarını belirten vatandaşlar; “Durakta dakikalarca otobüs beklemek ayrı bir çile, otobüse binebilmek için itişip kakışmak ayrı bir çile. Çağ dışı bir uygulama maalesef Çorlu’da yaşanıyor. İnsanlar evlerine ya da işlerine gidebilmek için birbirleriyle mücadele ediyor. Bu çilenin artık sona ermesini istiyoruz. Çorlu’daki otobüs rezaletini yetkililerin çözüme kavuşturmasını bekliyoruz. İstanbul’da bile bu kadar rezil bir durum yok, insanlar duraklarda bu kadar süre beklemiyorlar” şeklinde açıklamalarda bulundular.
KADİR ALBAYRAK NEDEN SEYİRCİ KALIYOR?
Otobüs taşımacılığından Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin sorumlu olduğuna değinen vatandaşlar; “Eğer bu eziyeti, bu çileyi görmek istemiyorlarsa diyecek lafımız yok. Bütün duraklarda bu çile çekiliyor, duraklara artık insanlar sığmıyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak Çorlu’da bu yaşananlara neden seyirci kalıyor? Çorlu’daki otobüs çilesini neden görmezden geliyor. Otobüs sefer sayılarını artırmak bu kadar mı zor? Dakikalarca, saatlerce duraklarda otobüs beklemek istemiyoruz. İstanbul’da bile bu kadar uzun süreyle duraklarda beklenmiyor. Başkan Kadir Albayrak sorunlara seyirci kaldığı için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan sorunlarımıza çare üretmesini ve sorunlarımızı çözüme kavuşturmasını istiyoruz” diye konuştular.
Levent SİLİSTRE

Whatsapp
google_160x600