KADIN DOSTU BELEDİYECİLİK YAPILMIYOR

DEVRİM Web TV’de yayınlanan Aysel Güneş ve Semanur Saygın Özay ile ‘Güne Bakış’ programının konuğu olan Çorlu Belediyesi eski Meclis Üyesi Handan Var, Çorlu Belediyesinin kadın dostu bir belediyecilik yapmadığını vurguladı.
16 10 2020
454 kez okundu

Kadının yerinin konuşulduğu programda Çorlu Belediyesi Eski Meclis Üyesi Handan Var; “Çorlu’daki güçlü kadınları konuşmak, ön plana çıkarmak olmalı amacımız. Güzel işlere kadınlar hep ön planda. Bütün emek ve yük kadında” dedi.

KADIN DOSTU BELEDİYE GÖREMİYORUM

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinden hizmet görmek istediğini belirten Var; “Kadın dostu belediye göremiyorum. Hayvan sever olarak hayvan sever bir belediye göremiyorum. Acaba Kadir Albayrak’ın bir can dostu, bir hayvan severliği var mıdır? Büyükşehir belediyesinin hayvanlar için yaptığı hiçbir şey yok. Bana göre hayvan dostu belediye değil. Sosyal medyada baktığınız zaman birçok hayvan dostu belediye var ama Tekirdağ yok.” eleştirisinde bundu.

YAŞADIĞIMIZ ŞARTLARA BAKIN

Çorlu Belediyesinin hala kadın dostu bir belediyecilik yapmadığını vurgulayan Var; “Kaldırımlarda niye rahat yürüyemiyoruz? Ayağımızı kırsak niye topuklu ayakkabı mı giydin diyecekler. Bu durum belediyenin beceriksizliğidir. 2020 yılı Çorlu’sunda yaşadığımız şartlara bakın.” dedi.

HİÇBİR ŞEY AKILLICA OLMUYOR

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin Çorlu’ya yeterli önemi göstermediğini söyleyen Var; “Bizler akıllı kentler hayal ederken hiçbir şey akıllıca olmuyor. Çöp toplanmıyor, ulaşım berbat, duraklar aynı şekilde. Hoş gözükmeyi bırakın bizim problemlerimizi çözün. Ulaşımı, trafiği çözün. Ben Çorlu’nun iyi bir hizmet aldığını düşünmüyorum.” ifadelerini kullandı.   

Göksel GÜRSOY

 


                                   

Whatsapp
google_160x600