İYİ PARTİ’Yİ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL ETMEYE ÇALIŞIYORUZ

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya, Devrim Web TV’de Aysel Güneş’in canlı yayın konuğu oldu.
06 02 2020
444 kez okundu

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya, Devrim Web TV’de Aysel Güneş’in sunduğu ‘Gündem Özel’ programında canlı yayın konuğu oldu. Kendisi ve partisi ile ilgili çalışmaları hakkında bilgiler veren Alkaya, “Türkiye deprem kuşağında ve yaşanmış depremlerden de ders almalıyız. İstanbul, Tekirdağ potansiyel illerimizden biri. Bu konuda tedbir aldıklarına inanıyorum. Deprem sonrasında yaşanabilecek sıkıntılar için alınabilecek tedbirler olmalı. 99 depreminde neler yaşandığını gördük. Çorlu’da dahil olmak üzere bazı ilçelerimin şehir yapısı itibariyle eski şehir olmaya başladı. Bunlara tedbir almak önemli. Elazığ, Malatya Depremi, uçak kazası, en son Van’da meydana gelen çığ felaketi ve Çukurca’da şehit olan askerimize ve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. İki yıldır İYİ Parti İl Başkanlığı görevini yürütüyorum. İki yıldır da İYİ Parti’yi en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Başkan olduğum 30 günlük süre içerisinde de genel seçimlere hazırlamam zorunda kaldık partimizi. Partimiz, Türkiye sevdalıları tarafından kuruldu. Halk bizi öyle bir çıtaya koydu ki biz ona ulaşabilmek için mücadele ettik. Böyle bir süreçten gelerek ciddi bir ivme kazandırdık. Ardından seçimlerde de bir milletvekili çıkardık” dedi.
TÜRKİYE’Yİ TEMİZLEYECEK HANIMEFENDİLERDİR
Siyasette kadınların önemine değinen Alkaya, “Türkiye’de bir gerçek var. Hanımefendiler siyasetin merkezinde. Benim eşim yanımda olmasa bu kadar etkili yapamazdım. Cinsiyet kotası biz de var. Erkekler de az olabilir. Türkiye’yi temizleyecek hanımefendiler. Erkek hegemonyası ile sürecek bir durum değil. Türkiye Cumhuriyetini fabrika ayarlarına döndürmek istiyorsak bu şart. Seçme ve seçilme hakkına kadınlara uygulayan ilk ülkeyiz. Çok başarılı kadınlarımız var. Her alanda başarılı olan kadınlarımız, siyasette de başarısız olabilir mi? İşin içinde direk olmaları ve müdahil olmaları lazım. Başarıya giden yolda cinsiyet ayrımı yapılamaz” diye konuştu.
İYİ PARTİ UÇURUMA GİDEN TÜRK SİYASETİ’Nİ KURTARDI
Alkaya, “Türk Siyaseti iki kutuplu siyasete gitti. Bu siyaset bizi bir çıkmaza soktu. İYİ Parti uçuruma giden Türk Siyaseti’ni kurtardı. Düzgün bir dil kullanan partimizi bu yüzden tercih edilmeli. Genel Başkanımız halkın içinde. İnsanlar siyasetçiye dokunmak ister. İYİ Parti de bunlar var” ifadelerine yer verdi.
‘ADAYIM’ YA DA ‘DEĞİLİM’ DEMEM HOŞ OLMAZ
Kongre sürecinde aday olup olmayacağını açıklayan Alkaya, “Kongrelerde büyük ihtimalle Mayıs’ın 15’ine kadar yapılması gerekiyor. Şu anda güzel bir teveccüh var. İlk kez bir delege seçimi gerçekleştirdik. Yoğun ilgi ve katılım oldu, güzel tepkiler aldık. Aday olduğumu söylemem hoş olmaz. Benim görevim il kongresi bitip yeni seçilen arkadaşımız mazbatasını alana kadar görevi devam ettirmem gerekiyor. Baktığımız zaman bizim İYİ Parti olarak güzel karşılanmalarımız var. Benim şu anda adayım ya da aday değilim demem hoş olmaz. Biz Türkiye Cumhuriyetini fabrika ayalarına döndürebilecek bir Tekirdağ ekibi istiyoruz” dedi.

Tutku AKBAŞ

 

 

ALBAYRAK’A DESTEK OLMAMIZ LAZIM

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi TEKULAŞ’ta yaşanan 5 milyon TL’lik mazot vurgunu ile ilgili konuşan Alkaya, “Kadir Albayrak’a destek olmamız lazım. Büyükşehir Belediye Başkanı büyük bir özveri gösteriyor. Kendi birimindeki sıkıntıyı araştırma talebinde bulunuyor. Bunun ucu nereye gidecek diye düşünmüyor. Kadir Albayrak, diğer siyasilere örnek olacak bir davranışta bulundu” şeklinde konuştu.

 

Whatsapp
google_160x600