İNTERNET BAĞIMLILIĞI

20 08 2019
16920 kez okundu
onder.tabak@devrimgazetesi.com.tr

İnternet bağımlılığı toplumda en sık görülen sorunların başında geliyor. Yediden yetmişe herkesi etkisi altına alan internetin yararları kadar zararları da oldukça fazladır. Özellikle gençlerimizde internet bağımlılığına sıkça rastlanılmaktadır.
Aklımıza takılan her sorunun yanıtını bir dokunuşla bulabilme olanağı sağlayan internet zaman içerisinde bireylerin internete bağımlı olarak yaşamasına neden olabiliyor.
İnternet kullanımı yaşının oldukça aşağılara düştüğü günümüzde, internet bağımlılığı ile mücadele konusunda Sağlık Bakanlığımız önemli bir adım atıp, bu konuda yeni yol haritasını belirleyerek 5 (beş) yıllık bir Eylem Planı hazırladı. Bu planla gençlerimizin ve çocukların teknoloji, internet ve kumar bağımlılığından korunması amaçlanıyor.
Öte yandan, Eylem Planı ile 2023’e kadar gençlerin sosyal medyada geçirdikleri sürenin azaltılması da hedeflenmektedir. Ayrıca, internette araştırma ve bilgi edinmeye ayrılan zamanın da artırılması amaçlanıyor.
Eylem Planı ile bağımlılıkla ilgili sorun yaşayanların danışmanlık, tedavi ve rehabilitasyon hizmetlerine kolayca ulaşılabilmesi de sağlanacaktır.

Whatsapp
google_160x600