HEDEF ŞAMPİYONLUK

Türkiye Basketbol 2. Ligi’nde mücadele eden temsilcimiz Çorlu Belediyesi Spor Kulübü (ÇBSK) 4 Aralık’ta başlayacak olan zorlu maraton öncesi çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
27 11 2020
1046 kez okundu

TBL Erkekler 2. Ligi’nde mücadele eden temsilcimiz ÇBSK’nın maç fikstürü ve zorlu maratonu 4 Aralık’ta başlıyor. Gazetemiz DEVRİM’e yaptıkları sezon hazırlıkları ile ilgili bilgiler veren ÇBSK Başkanı Hasan Eligül, “İyi bir gruba düştük. Maçlarımız çekişmeli geçecek ve çok iyi takımlardan oluşan bir gruptayız. Hedefimiz şampiyonluk. Yeni sezon 4 Aralık’ta başlayacak ve biz ÇBSK olarak ilk hafta BAY olarak maça çıkmayacağız. İkinci hafta Bursa Geçitspor ile müsabakalara başlayacağız. Kazasız, belasız bir lig olmasını diliyoruz. Amacımız burada spora hizmet etmek, Çorlu ve Tekirdağ’ı basketbola doyurmak. Transfer sezonu bitmedi ve altyapıdan 3 oyuncumuzu aldık. Ligdeki duruma göre transfer çalışması da yapabiliriz.”dedi.
ÇORLU ADINA EN İYİSİNİ YAPACAĞIZ
ÇBSK Antrenörü Kurtuluş Yağızer ise yaptığı açıklamada “Geçen yıl kurulu olan kadromuzdan 7 oyuncumuzu gönderdik ve onların yerine yeni oyuncularımızı takıma kattık. Takımımızın kimyası komple değişti bu nedenle. Sakat oyuncumuz çok şükür yok. Pandemi de bizi etkilemiş durumda. Antrenmanlar olsun, lojmandaki düzenimizi korumaya çalışıyoruz. Bu yıl ligin statüsü de değişti. Maçlar grup halinde olacak, gerçekten güçlü bir gruptayız. İnşallah bizim için iyi bit sezon olacak. Mütevazi bir bütçe ile buradaki çocuklar mücadele ediyorlar ve biz de inşallah Çorlu adına en iyisini yapacağız.”ifadelerine yer verdi.

Tutku AKBAŞ

 

Whatsapp
google_160x600