HANIMELİ ÇARŞISI CUMHURİYET MEYDANI’NDA

Çorlu Kent Konseyi Kadın Meclisi öncülüğünde düzenlenen Hanımeli Çarşısı, 14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle Cumhuriyet Meydanı’nda kuruldu.
14 02 2020
371 kez okundu

14 Şubat nedeniyle pek çok yerde çeşitli etkinlikler düzenlenirken Çorlu’da da Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından Hanımeli Çarşısı Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlendi. Yaptığı çalışmalarla göz dolduran ve kadınlar için çeşitli faaliyetler düzenleyen Kent Konseyi Kadın Meclisi 14 Şubat Sevgililer günü nedeniyle kadınlara katkı sunmak adına Hanımeli Çarşısı’nı bir günlüğüne Cumhuriyet Meydanı’nda düzenledi.  

KADINLARIN ÜRÜNLERİ GÖZ DOLDURDU 

El işi örgüler, çantalar, takılar, bebek giysileri, baklavalar, börekler ve sarmalar bu kez Çorlu’nun meydanında satışa sunuldu. Cumartesi günleri Atakent Kapalı Pazar yerinde kurulan Hanımeli Çarşısı 14 Şubat’a özel Cumhuriyet Meydanı’nda kurulunca çarşıda da bir hareketlilik yaşandı. Havanın da güzel olması stantlarda yoğunluğa neden oldu. Gün boyunca stantları yüzlerce kişi ziyaret etti.  

KADINLARIMIZIN MUTLULUĞU, BİZİM MUTLULUĞUMUZ 

Hanımeli Çarşısını 14 Şubat’a özel açtıklarını belirten Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nigar Alemdar Yetkin; “Atakent Kapalı Pazar yerinde gerçekleştirdiğimiz Hanımeli Çarşımızı bu kez de 14 Şubat nedeniyle Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştiriyoruz. Çok yoğun bir ilgi gördü stantlarımız, gün boyunca pek çok kişi ziyaret etti. Kadınlarımızın aile bütçelerine bir nebze de olsa katkı sunabildiysek ne mutlu bize. Kadınlarımızın mutluluğu, bizim mutluluğumuz. Kadınlarımız için çalışmalarımız aralıksız olarak devam ediyor, bundan sonra da devam edecek” dedi. 

14 Şubat nedeniyle kurulan ve gün boyunca devam eden Hanımeli Çarşısı hem ziyaretçileri hem de stantlarda bulunan kadınları mutlu etti.

Levent SİLİSTRE

Whatsapp
google_160x600