‘GRİP AŞILARINIZI YAPTIRIN’

22 07 2020
342 kez okundu
kiyikose@devrimgazetesi.com.tr

Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Bülent Ertuğrul, Türkiye’deki vaka sayısına ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Rakamları azaltamazsak, gerçekten sonbaharda iyi bir dalga bizi bekliyor. Lütfen Eylül-Ekim gibi grip aşılarınızı yaptırın ki bizim influenza açısından riskimiz azalsın, biz o dönemde sadece KOVİD-19 ile uğraşalım” dedi.

 CNN TÜRK’te Uğur Önver’in sorularını yanıtlayan Ertuğrul, “Sanırım insanlarımız şöyle bir algıya düştü” diyerek şöyle devam etti: “Türkiye olarak bu işi çok iyi başardık algısının hiç oluşmaması gerekiyordu. Rakamları biraz daha azaltabilirsek, sonbahara biraz daha rahat girebileceğimizi düşünüyorum. Ama bunu azaltamazsak, gerçekten sonbaharda iyi bir dalga bizi bekliyor. Özellikle şunu belirtmek istiyorum, sonbaharla birlikte mevsimsel grip yani influenza dediğimiz, onunla birlikte gelmesi bizi gerçekten çok zorlayacak. Ben buradan bir uyarı da yapmak istiyorum. Lütfen Eylül-Ekim gibi influenza yani grip için, grip aşılarınızı yaptırın. Özellikle risk grubunda olanlar, ileri yaştakiler… Yaptırın ki bizim influenza açısından riskimiz azalsın, biz o dönemde sadece KOVİD-19 ile uğraşalım. Aşılarınızı yaptırın. Zatürre aşılarınızı da yaptırmadıysanız mutlaka yaptırın, kış dönemine hazırlıklı olarak girelim.”

KURBAN BAYRAMI UYARISI

 Kurban Bayramı için de bazı bilgiler veren Ertuğrul, “Kurban Bayramı için asıl korkum tekrar bir seyahat hareketliliği başlayacak. İnsanlar mutlaka büyüklerini görmeye gitmeye çalışacaklar. Mümkünse yine herkes oturduğu yerde kalsın. Onları riske atmamak için bence bu bayram da yerimizde oturalım derim” diye konuştu.

////////

KONYA’DAKİ TARIM ÜNİVERSİTESİNE DİKKAT  

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi, öğrencilerine sağladığı burslar, öğrencileri için yaptığı yatırımlar ve Ar-Ge gelirlerinin oranı ile Türkiye’nin ilk 3 üniversitesi arasında yer aldı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Cumhur Çökmüş açıklamasında: “Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi’nin ülkemizin önde gelen üniversitelerinden olduğu bir kez daha tescillendi. Üniversitemizin arkasında Torku markasının mimarı, ülkemizin sayılı kuruluşlarından, Türk çiftçisinin pancar üretici kooperatiflerinin bir iştiraki olan Konya Şeker ve Anadolu Birlik Holding yer alıyor. Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi’ni Konya Şeker kurdu. Kooperatif temelli bu yapının desteği ile üniversitemiz öğrencilerine en iyi imkânları sağlarken onlara 45 tesis ile gerçek bir üniversite-sanayi işbirliği ortamında eğitim alma ve henüz mezun olmadan ciddi bir tecrübe kazanma imkânı sunuyor.” ifadelerini kullandı.

///////

‘KADINLAR BİRLİKTE GÜÇLÜ’

Pınar Gültekin her kadın cinayetinin arkasında yatan sebeple öldürüldü: Bir erkeğe ‘hayır’ dediği için...

İstanbul Sözleşmesi’ni kaldırmak isteyenler, kadınlar erkeklere ‘hayır’ diyemesin, ‘hayır’ derse yaşayamasın istiyor.

Kadınları öldürenler erkek yargıdan, ülkeyi yönetenlerden güç alıyor.

Onlara rağmen yaşayabilmek, hem de eşit ve özgür yaşayabilmek için, Pınar Gültekin için kadınlar her yerde isyanda!..

Evet unutmayalım: ‘Kadınlar Birlikte Güçlü…’

 

Whatsapp
google_160x600