GÖKHAN ŞENTÜRK: 6 YILDIR YAPILMAYAN SÜT FESTİVALİ NE OLDU?

AK Parti Tekirda ğ İl Yönetim Kurulu Toplantısında konuşan AK Parti Malkara İlçe Başkanı Gökhan Şentürk, “Malkara’nın marka bir şehir havasına bürünmesi için 6 yıldır yapılmayan Süt ve Süt Ürünleri Festivali’nin yeniden düzenlenerek, geleneksel hale getirilmesi gerekir” diye konuştu.
10 07 2020
848 kez okundu

AK Parti Tekirdağ İl Yönetim Kurulu Toplantısı, geçtiğimiz günlerde Malkara’da gerçekleştirildi. Düzenlenen program kapsamında bir dizi ziyaret gerçekleştiren AK Parti heyeti, son olarak İl Yönetim Kurulu Toplantısı için bir araya geldi.

ÖNÜMÜZDEN AKAN İSTANBUL’U SEYREDİYORUZ

Malkara’nın marka bir şehir özelliğine kavuşması gerektiğini ifade eden AK Parti Malkara İlçe Başkanı Gökhan Şentürk, “Çevremizdeki il ve ilçeler şehirlerine marka değeri katacak ürünler bulamazken, biz Malkara olarak elimizdeki ürünlerin bir bir marka değerini düşürmekteyiz. 150 km. yanımızdaki İstanbul’un pazarı, yaz aylarında önümüzden akıp gidiyor. Fakat hiçbir şekilde faydalanılamamaktadır.  6 yıldan beri yapılmayan süt ve süt ürünleri festivali şehrimize neler kattığını halen anlayamadık ve ivedilikle süt ve süt ürünleri festivali yapmak zorundayız.  

MALKARA YERİNDE SAYIYOR!

Malkara’nın bütün tarlaları satılık. Ha bire ihalelere çıkıyor. Biz satışa karşı değiliz. Bir işletme kurup bir şeyler yapacaksan, tabii ki bir şeyleri feda edip daha iyisini kazanacaksın, istihdam sağlayacaksın, şehre marka şehir havası vereceksin. Biz ne yapmışız? Sadece tarlaları satıp borç ödemesi yapmışız. Bütçemizi de artırmamışız. Şehrimizin marka değeri olan süt ve süt ürünleri festivalini de 6 yıldır düzenlememişiz. Şehrin markası o şehirde üretilen ve Türkiye’ye mal olmuş ürünlerdir. Malkara’nın böyle bir avantajı var. Bu süt ürünleri Süleymanpaşa’da olsaydı, Cüneyt Başkan’la şimdi gümbür gümbür Süleymanpaşa logolu ürünler çıkıyor olacaktı. İnsanların merkeze gelmek için bir sebep olması lazım. Bu sebep de oradaki sosyal aktivite ve kültürel faaliyetlerdir. Malkara 77 mahallesiyle birleşmiş, ama bu 77 mahallenin merkeze gelmesi için bizim önce festivalimizi yapmamız gerekiyor. Belediye Başkanına biz soruyoruz; sen bu şehri markalaştırmak için ne yapmak istiyorsun? Biz sana bu şehirde muhalefet olarak nasıl destek olacağız? Cüneyt Başkan’a bakıyorum her gün çok küçük dokunuşlarla o şehre bir hava veriyor. Keşan’a bakıyorum, Mustafa Başkan, Keşan’ı cazibe merkezi haline getiriyor. Şehre hava böyle verilir, bütçe böyle artırılır. Biz neyle uğraşıyoruz? Köy yollarını yapalım mı yapmayalım mı? 6 seneden beri bununla uğraşılıyor. Malkara Belediyesi’nin 6 yıllık icraatları arasında en büyük yer tutacak olan bir tane Kapalı Pazar Yeri var. Bu ciddi bir rakam. 27 milyon + KDV’lik bir rakam yapıyor. Yatırıma AK Parti karşı çıkar mı? Çıkmayız ama çalışmayacak bir yatırıma neden para aktaralım? Bunu tartışmamız gerekmiyor mu? Harcadığımız para kimin parası? İnsanlardan topladığımız parayı harcarken ciddi anlamda kazanımlar yaratmak, o şehre bir hava vermek zorundayız” dedi.

Hüseyin TAYYAR

 

 

Whatsapp
google_160x600