GERÇEKLERİ SÖYLEMİYOR

S.S.21 Nolu Anıl Minibüs Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Erdinç Güvenç; “Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, gerçeğe aykırı beyanlarla kamuoyu oluşturarak baskı uygulamaktadır. Önemli olan gerçekleri doğru olarak beyan etmektir.”
20 10 2020
3325 kez okundu

Ergene’den Çorlu Devlet Hastanesine yolcu taşımacığı hizmetini gerçekleştiren S.S.21 Nolu Anıl Minibüs Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi araçlarının güzergahı Tekirdağ 2. İdare Mahkemesinin kararına rağmen değiştirilmek isteniyor.
DÜŞÜNCELERİNİ ANLAMAKTA ZORLANIYORUZ
S.S.21 Nolu Anıl Minibüs Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Erdinç Güvenç;Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, gerçeğe aykırı beyanlarla kamuoyu oluşturarak baskı uygulamaktadır. Önemli olan gerçekleri doğru olarak beyan etmektir. Ahmet Sarıkurt’un açıklamalarına göre Ergene’de 230 araç olduğunu söylüyor. Marmaracık Mahallesinin 3.347 nüfusa sahip olduğunu söylüyor. Fakat Ergene’de araç sayısı 190 adet. TETUS’a geçen araç sayısı ise 88 adet. Marmaracık da ise 44 adet araç mevcut. 4 Mahallemizde toplamda 43 bin vatandaşa hizmet veriyoruz. Ahmet Sarıkurt’un düşüncelerini anlamakta zorlanıyoruz. Acaba Ergene’den bana oy gelme olasılığı yok diyerek vatandaşın mağduriyetinin önemi yok gibi bir düşünceye mi sahip anlayamadık. Sonuç olarak halkın ve esnafın mağduriyetinin giderilmesi ve mahkeme kararının tanınmasını talep ediyoruz.”         
ÜNİVERSİTEYE RAPOR HAZIRLATILDI 
Güvenç;Tekirdağ 2014 yılında Büyükşehir olduktan sonra ulaşım konusunda yetkinin Büyükşehir Belediyesine geçmesi ile Ergene Kaymakamlığı tarafından ilçemizde adliye, orta ve lise dengi okulların olmayışı, postane, banka ve hastane olmayışı ve eş dost akraba ziyaretleri gibi ihtiyaçların karşılanması sebebi ile Marmaracık minibüslerinin Çorlu Devlet Hastanesine kadar gitmesi için müracaatta bulundu. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tekirdağ Toplu Taşıma Rehabilitasyon Raporuna göre işlem yapılacağını söyledi. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından ödemesi yapılarak Pamukkale Üniversitesine TTR raporu hazırlatıldı. 2016 yılı raporuna göre Marmaracık araçlarının ivedilikle araç değişimi yapmadan dahi Çorlu Devlet Hastanesine kadar gitmesi gerektiği raporda belirtilmiş oldu. Bu raporla yetinilmedi Marmaracık minibüsleri için tekrar ödeme yapılarak özel üniversiteden özel olarak rapor hazırlanması istendi. Bu rapor sonucunda da aynı şekilde Marmaracık minibüslerinin Çorlu Devlet Hastanesine kadar uzatılması gerektiği belirtildi.”
8 MİLYON TL BORCA GİRDİK
Güvenç; “Yetmedi Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi esnafa araçlarınızı değiştirin diyerek bizleri 8 milyon TL borca imza arttırdı. Olmadı Elektronik bilet sistemi ve kamera kayıt cihazı takmak zorunluluğu getirdi.  Bunun bizlere maliyeti araç başına 30 bin TL oldu. Kadir Albayrak başkanımız tüm toplantılarda Tekirdağ genelinde TETUS sistemine geçen kooperatiflere çalışma güzergahlarında iyileştirme yapacağını defalarca dile getirmiştir.”
MAHKEME KARARLARI HİÇE SAYILMAKTADIR
Tekirdağ’da TETUS’a geçen ilk kooperatif olduklarını dile getiren Güvenç, “Sonra 2019 yılında 5 yıllık inceleme ve değerlendirmeler sonucu ihtiyaç olduğuna kanaat getirerek UKOME toplantısında alınan kararı 5 ay sonra kooperatife tebliğ etti. Bu araçlar 20 gün çalıştı. Çorlu Belediyesinin isteği doğrultusunda 5 yıl incelenen ve değerlendirilen kararı UKOME toplanıp 20 gün sonra iptal etti. Bu haksız uygulamaya karşı dava açıldı. Mahkeme alınan bu haksız UKOME kararını iptal etti. Belediye tarafından mahkeme kararına uyulması gerekirken yine Çorlu Belediyesinin baskılarıyla mahkeme kararına aykırı kararlar almaya devam edilerek Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından mahkeme kararları hiçe sayılmaktadır. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hak, hukuk ve adalet için yürüyüş yapmış olup yine CHP Belediyesinin mahkeme kararlarını tanımaması sizce de manidar değil midir?” 
Göksel GÜRSOY

Firma Rehberi
Whatsapp
google_160x600