GELENEKSEL ASFALTLAMA ŞENLİĞİ UZADI

Çorlu Belediyesi Kumyol Caddesi üzerinde yapılan alt ve üst yapı çalışmalarının 11 Mayıs tarihinde tamamlanacağını açıklamasına rağmen çalışmaların hala bitmemesi ve trafiğe açılmaması dikkat çekiyor.
14 05 2020
2174 kez okundu

Çorlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Kumyol Caddesi üzerinde başlatılan alt ve üst yapı çalışmaları 11 Mayıs tarihinde tamamlanacak olmasına rağmen bitirilemedi. Vatandaşa verdiği sözün üzerinden 4 gün geçmesine rağmen bitmeyen çalışmalara isyan eden vatandaşlar, “Çorlu’nun bitmek bilmeyen yol çilesi 2020 yılında da devam ediyor. Hala bozuk yolları, yolların her yıl yapılmasını konuşuyoruz. Diğer şehirlerde de diğer belediyelerde de bu işler böyle mi oluyor? Bu asfaltlama işi doğru düzgün yapılsa da her yıl yapılmasa olmuyor mu?” tepki gösterdi.

BELEDİYE KORONAVİRÜS TATİLİNDE Mİ?

Çorlu’nun bir türlü bitmeyen bozuk yolları nedeniyle vatandaşlar artık adeta isyan ediyor. Koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlamaları süresince hiçbir çalışma yapılmayan Çorlu’da, çalışmaların ne zaman yapılacağı merak ediliyor. Bozuk yollar ise artık hem sürücüleri hem de çevre sakinlerini çileden çıkarıyor.

GELENEKSEL HALE GELMİŞTİ

Çorlu Belediyesi’nin asfaltlama çalışması başlattığı Kumyol Caddesi’nde birinci etap çalışmalarının bitirilmesinin ardından ikinci etap çalışmalarına geçildi. 2013 ve 2014 yıllarında Çorlu Belediyesi tarafından asfaltlanan 2014 yılında Tekirdağ’ın Büyükşehir Belediyesi olmasının ardından 2016 yılında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ekiplerince asfaltlanan etaplar halinde yapılması nedeniyle aylara yaygın bir şekilde gerçekleştirilen Kumyol Caddesi’nin asfaltlanması işi 2020 yılında da atlanmadı.

KENDİ VERDİKLERİ TARİHTE BİTİREMEDİLER

Çorlu Belediyesi sosyal medya hesaplarından duyuruların 7-11 Mayıs tarihleri arasında Kumyol Caddesi’nde yapılacak çalışmalarının 11 Mayıs’ta sona ereceğini duyurmalarına rağmen aradan geçen 4 günde dahi çalışmalar tamamlanamadı. Çorlu Belediyesi’nin kendi verdiği tarihte kendi işini bitirememesi ise dikkat çekti. Çalışmaların bu kadar uzamasına bir anlam verilemezken yaşanan 4 günlük gecikme nedeniyle Çorlu Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından herhangi bir paylaşım yapılmadı.

VATANDAŞIN SESİNE KULAK VERİN!

Kumyol Caddesi’nin günlerden bu yana bitirilememesine hem çevre sakinleri hem esnaflar hem de sürücüler adeta veryansın ediyor. 4 gün denilen çalışmaların uzamasına ve bitirilmemesine tepki gösteren vatandaşlar; “Tarihi kendileri veriyorlar, çalışmaları kendileri yapıyorlar ancak kendi verdikleri tarihte bile işi bitiremediler. Bu kadar acemice, bu kadar gelişigüzel çalışma ancak burada yapılır. Çorlu Belediyesi’nin umurunda değil ki, esnaf iş yapamamış, vatandaşlar buradan geçememiş, araçlar geçmiyormuş çokta umurlarında değil. O yüzden çalışmalara 4 gün derler 1 hafta sürer, 15 gün sürer onlar için problem yok” diye konuştular.Levent SİLİSTRE

Whatsapp
google_160x600