FARKINDALIK ARTIRMA ETKİNLİKLERİNİN İLK TURU ÇORLU İLE BAŞLADI

İç güvenlik Sektörünün Sivil Gözetiminin Güçlendirilmesi Projesi III. Aşama kapsamında düzenlenmesi planlanan yirmi adet Farkındalık Artırma Etkinliğinin ilk turu Çorlu ile başladı.
19 02 2021
401 kez okundu

Pandemi koşulları nedeniyle çevrim içi olarak gerçekleştirilen Farkındalık Artırma Etkinliğinin ilk turu Çorlu ile başladı. Etkinliğe,  Çorlu Yerel Önleme ve Güvenlik Kurulu üyeleri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, STK temsilcileri, UNDP temsilcileri ve basın mensuplarından oluşan yaklaşık 50 kişi katıldı. Etkinliğin açılış konuşmaları; İçişleri Bakanlığı, Kaçakçılık, İstihbarat, Harekât ve Bilgi Toplama Dairesi, İç İşleri Uzmanı Hasan Ali Taşlı, Proje Baş Teknik Danışmanı Sebastian Roche ve Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı tarafından gerçekleştirildi. Uluslararası Kıdemli Uzman, Mathieu ZAGRODSKI tarafından gerçekleştirilen “Vatandaşı Dâhil Etmenin ve Suçu Engellemenin Bir Yolu olarak Toplum Odaklı Polislik”  başlıklı sunumun ardından Kamuoyu Yoklamalarından Sorumlu Kıdemli Uzman Ömer Bilen, söz alarak Çorlu Güvenlik Araştırması Sonuçları katılımcılarla paylaştı. 

YEREL EYLEM PLANLARINA İLİŞKİN BİLGİ VERİLDİ

Etkinliğin öğleden sonraki bölümünde projenin İstanbul, Tekirdağ ve İzmir Bölge Koordinatörü Serra Titiz yönetiminde bir panel gerçekleştirildi. İç Güvenliğin Sağlanmasına Çok Paydaşlı Bir Destek Mekanizması: Yerel Önleme ve Güvenlik Kurulları, Çorlu Örneği isimli panelde; Çorlu Kadın Haklarını Koruma Derneği Başkanı Feray Karagöz, Çorlu Kent Konseyi Genel Sekreteri Recep Aygün Ömürveren, Yeşilay Çorlu Şube Başkanı Serkan Alkan, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Ezgi Cankurt ve Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amiri Aykut Akraç geliştirdikleri yerel eylem planlarına ilişkin katılımcılara bilgi verdi. 

Farkındalık Artırma Etkinliklerin ilk turu Buca ve Beşiktaş ile devam edecek.

Tutku AKBAŞ

Whatsapp
google_160x600