ERGENE’DE SAHALARIN SAYISI ARTIYOR

Ergene Belediyesi Başkan Vekili Salih Tıknas Vakıflar Mahallesi’nde Ergene Belediyesi tarafından yapımına başlanılan spor kompleksini ziyaret ederek yapılan çalışmaları yerinde inceledi.
12 11 2020
482 kez okundu

Ergene Belediyesi tarafından Vakıflar Mahallesi’ne yapılacak olan Spor Kompleksi Projesi’nde yüklenici firma ile yapım sözleşmesinin imzalanmasının ardından yapım çalışmaları başladı. Ergene Belediye Başkan Vekili Salih Tıknas önceki gün spor kompleksini ziyaret ederek yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Ergene Belediye Başkan Vekilinin yanı sıra Başkan Yardımcıları Yüksel Baydarlı, Mehmet Cebeci, Ergene Belediyesi Meclis Üyesi Mülayim Bedir, Ergene Gençlik ve Spor Müdürü Şenol Doğramacı da yer aldı.

Ergene halkına verdikleri tüm sözleri yerine getirme gayreti içerisinde olduklarını belirten Ergene Belediye Başkan Vekili Salih Tıknas, “Vakıflar mahallemize güzel bir spor kompleksi kazandırma gayreti içerisindeyiz. Gençlerimizi spora teşvik etmek için ilçemizdeki spor sahalarının sayılarını artıracağız. Vakıflar Spor Kompleksi 41 bin 891 metrekare alan üzerine yapılacak. Vakıflar Mahallemize kazandıracağımız büyük spor tesisimizin yapımına başlandı. Projede futbol sahasının yanı sıra özellikle çocuklarımız ve gençlerimiz başta olmak üzere her yaş grubundaki vatandaşlarımızın faydalanabileceği açık spor alanı da yer alacak. Projeye 7'den 70'e tüm vatandaşlarımız rahatlıkla erişim sağlayabilecekler ve faydalanabilecekler. Bu sayede hem beden hem de ruhsal gelişimlerine destek sunmuş olacağız. Projemizi özellikle gençlerimiz ile buluşturup bütünleştireceğiz spor sayesinde gençleri kötü alışkanlıklar ve kötü ortamlardan da uzak tutacağız” diye konuştu.

Onur ŞEKER

 

Whatsapp
google_160x600