ERDİNÇ PİLAN: MALKARA TARAFTARI ÜZGÜN

Malkara ilçesinde gençleri futbola teşvik eden ve ilçede futbolun gelişmesi için mücadele veren Erdinç Pilan, Malkara 14 Kasımspor’un aldığı olumsuz sonuçları yorumladı.
05 02 2020
406 kez okundu

Devrim Gazetesi’ne özel açıklama yapan Erdinç Pilan, Malkara 14 Kasımspor Antrenörü Özcan Sarıbaş’a da eleştirilerde bulunarak, “Malkara 14 Kasımspor’un son oynadığı maçında 1-0 öndeyken, tam baskıyı kurmuşken hatalı bir değişiklikle maçı kendi elimizle Karadeniz spora vermiş olduk. Bu konuda Özcan hocanın büyük hatası vardır. Bu takımda oynamaması gereken futbolcular var. 14 Kasımspor’da artık kariyerinin sonuna gelmiş topçular bulunuyor. Malkara halkı galibiyet bekliyor. Bu kadar  taraftara yazık değil mi? 52 bin nüfuslu Malkara’yı temsil eden futbol kulübünün daha yüksek klasmanlarda oynaması gerekiyor. Başkan neden sessiz kalıyor. Açıklama yapmasını bekliyoruz. Gelen futbolcular oynamıyorlar. Biz istiyoruz ki, Malkara için savaşan kişiler olsun Malkara’ya gönül vermiş kişiler istiyoruz. Malkara’da para için oynayacak adam istemiyoruz. Şu anki yöneticiler zamanında Malkara’ya gönül vermiş ve parasız bile oynayan insanlardı. Şu an para uğruna oynayan futbolcular görüyoruz. Bu kişilerin takımda olmaması gerekiyor. 
‘KEŞFEDİLMEYİ BEKLEYEN GENÇLER VAR’
Futbola yönelik 4 senedir Malkara’da futbol turnuvaları düzenliyorum. Yaklaşık 15 turnuvaya katılım gösterdim. Malkara’da kimin nasıl top oynadığını çok iyi biliyorum. İlçemizde birçok yetenekli genç futbolcu var, bunların keşfedilmesi lazım.  
‘ÖZCAN HOCA ELİNİ CEBİNDEN ÇIKARMALI’
Bu saatten sonra Özcan hocanın elleri cebinde maça çıkıp, elleri cebinde bitirmemesi gerekir. Taraftarlarla münakaşaya girmesi hiç hoş değil. Taraftar da aynı şeyi söylüyor. Yandan futbolculara psikolojik olarak ağırlığını hissettirmesi ve psikolojik olarak desteklemesi gerektiğini düşünüyorum. Soruyorum; bu takım neden bu hale geldi? Bunu sorgulamalıyız” şeklinde konuştu.
‘TAKIMA SAHİP ÇIKSINLAR’
Malkara takımına sahip çıkılması gerektiğini ifade eden Pilan, “Yönetimi de anlıyorum, maddi olanakları kısıtlı fakat Malkara’nın ileri gelen iş adamlarının elini taşın altına koymasını istiyoruz. Gönül ister ki Malkara takımına sahip çıksınlar” ifadelerini kaydetti.

DEVRİM

     

 

Firma Rehberi
Whatsapp
google_160x600