EDİRNE VOLEYBOLDA ALTIN ÇAĞINI YAŞIYOR

Voleybol Edirne´de amatör ve profesyonel takımların alt yapılarının olmadığı bir spor dalı olurken, Edirne Gençlik Spor İl Müdürlüğü alt yapı çalışmalarında yaklaşık 100 öğrenciye düzenli olarak voleybol eğitimi veriyor. Ancak ülke genelinde koronavirüs tedbirleri nedeniyle voleybolcular da antrenmanlarına bir ay ara verdi.
24 03 2020
1855 kez okundu

Edirne'de potansiyeli olan spor branşlarından birisi aslında voleybol. Okul sporlarında ve 2. Lig'de son yıllarda Kırcasalih Madenspor'la başlayan kadın voleybol mücadelesi daha sonra Çarşı ve Edirnespor'la devam eden bir gelenek haline gelmiş durumda. Edirne'de okul sporlarında ve profesyonel liglerde yapılan mücadelelerde Edirneli sporseverlerin voleybola olan ilgisi de gözlemleniyor.
Ayhan Güneş ve Engin Toroslu Edirne Gençlik Spor İl Müdürlüğü'nde Voleybol antrenörü olarak görev yapıyor. Yıl boyunca okul sporlarında, organizasyonlarda, filenin üzerinde, yanında hakem olarak ve Edirne voleybolunun her yerinde onları görmek mümkün. Bu defa onları alt yapı antrenmanında yakalıyoruz ve Ayhan Güneş hocamızla sadece alt yapıyı konuşuyoruz; “Edirne Gençlik Spor İl Müdürlüğü'nde Engin Toroslu ile birlikte voleybol antrenörü olarak görev yapmaktayız. Voleybolda alt yapı çalışmalarımız yaz kış devam ediyor. Salı ve perşembe günleri haftada iki gün akşam 18.00-19.00 saatleri arası ilk ve orta okul öğrencileri için, 19.00-20.00 saatleri arası da lise grubu için çalışıyoruz. Amacımız alt yapıda tüm okul dönemlerinde voleybolun alt yapısına katkı sunmak. Onlara voleybolu sevdirmek ve müsabık sporcular yetiştirmek. 2005-2013 arası yaş gruplarında öğrencilerimiz var. Onları yaş gruplarına göre bölüyoruz. Yaklaşık 100 öğrencimize şu anda düzenli olarak antrenmanlarda voleybol eğitimi veriyoruz.”
ANTRENMANLARA ARA VERİLDİ
Ülke genelindeki koronavirüs tedbirlerine paralel olarak antrenmanlara bir ay ara verdiklerini belirten Ayhan Güneş, gelişmelere göre antrenman programını yeniden planlayarak çalışmalara devam edeceklerini bildirdi.
Ahmet Can AYDIN

Whatsapp
google_160x600