DİYANET İŞLERİ BAŞKANINDAN İKTİDARA ÇELME!.

12 02 2020
131 kez okundu
imbik@devrimgazetesi.com.tr

Efendim, bildiğiniz gibi; AKP iktidarı ekonomimizin temelini rant ve bu ranta bağlı olarak inşaat sektörüne yüklemiş ve ülke kalkınmasının gerçekleşmesi için inşaat sektörünü desteklemiştir ve hatta desteklemeye devam etmektedir!  

Ancak; geçtiğimiz günlerde Sayın Diyanet işleri başkanımız bir Kur’an kursu binasının açılışında hepimizi şaşırtan bir konuşma yaptı! Sayın başkan konuşmasında özetle şunu söyledi: “Peygamberimiz efendimiz şunu buyuruyor: Kur’an kursu binalarına bir tuğla koyanlara Allah öbür dünyada bir ev verecektir!!!” 

Şimdi gelelim zurnanın zırt dediği yere: Efendim, bu dünyada edinilen mal ve mülklerin dünya malı olduğuna inanan necip milletimizin çoğunluğu esas olanın öbür dünya olduğuna inanmaktadır!. Dolayısıyla; Sayın Diyanet işleri başkanımızın açıklama ve vaatlerinden sonra inanıyorum ki; bu necip millet bu dünyada ev sahibi olmak yerine Kur’an kursları binalarına birer tuğla koyarak, öbür dünyada ev almayı tercih edecektir!. 

Böyle bir durumda da; iktidarın inşaat üzerine kurduğu ekonomik kalkınma modeli ortadan kalkacaktır! 

Yani; Diyanet işleri başkanı bu konuşmasıyla iktidarın kalkınma hamlesine çomak sokmuş, ayağına çelme takmıştır. 

Bu nedenle: AKP iktidarı kendi bekası için Diyanet işleri başkanını derhal görevden almalıdır.. Yoksa; iktidar yaptırdığı evlere daha çoook müşteri arar ve iflas eder!.. 

Sevgilerimle..

Whatsapp
google_160x600