Dişlerini fırçala sağlıklı yaşa

Edirne’de Karaağaç Mahalle Muhtarı Agah Korkan, çocuklara diş fırçalama alışkanlığı kazandırmak amacıyla ilk ve orta düzeydeki okullara 381 adet diş fırçası ve diş macunu dağıttı.
07 11 2014
1942 kez okundu

Karaağaç Mahalle Muhtarı Korkan, kendisinin ve arkadaşlarının büyük zorluklar çekerek büyüdüğünü belirterek, öğretmenlerinin kendilerine dişlerini fırçalayıp fırçalamadıklarını sorduğunda mahcup olduklarını ifade ederek, mahallede bulunan Mustafa Necati İlköğretim Okulu ve Karaağaç Yatılı Bölge Ortaokulu’nda eğitim gören toplam 381 öğrenciye diş fırçası ve diş macunu hediye etti. Muhtar Korkan şunları söyledi: "Ben mahallemde bulunan her 2 okulda da eğitim gördüm. Öğretmenimiz bize dişlerimizi fırçalayıp, fırçalamadığımızı sorduğunda bazı arkadaşlarımızın fırçalamadığını görüyordum. Ben de sokakta bu okulda eğitim gören çocuklarımızı gördüğümde dişlerini fırçalayıp, fırçalamadıklarını sorduğumda, birçoğunun fırçalamadığını gördüm. Bunun için böyle bir proje başlattım ve çocuklarımıza diş fırçası ve diş macunu temin ettim" ifadelerini kullandı. 

ÇOCUKLARIMIZI DÜŞÜNMELİYİZ 

Korkan, ayrıca mahallesinde eğitim gören dezavantajlı çocuklar ve öğrenciler için belediyenin sosyal projeler üretmesi talebinde de bulunurken, şehir içinde gerçekleştirilen etkinliklerden mesafenin uzaklığından dolayı Karaağaç’taki öğrencilerin mahrum kaldığını söyleyerek etkinlikler yapılırken uzakta bulunan öğrencilerin de düşünülmesi gerektiğini belirtti. Karaağaç Yatılı Bölge Ortaokulu Müdürü Burhan Kabataş ise duyarlı davranışından dolayı Korkan’a teşekkür ederken, "Sağlık ağızdan başlar, çocuklarımızın ağız ve diş sağlığı bizler için önemli" şeklinde konuştu.

İHA

Whatsapp
google_160x600