DENGESİZ GELİR DAĞLIMI GERGİNLİK YARATIYOR

CHP Ergene İlçe Başkanı Nuh Nuhoğlu; “Pandemi sürecinde bazı sektörler iş yoğunluğundan kafalarını kaldıramıyor. Bazıları da siftah yapamıyor. Bu da dengesiz gelir dağılımına sebep oluyor. Ve toplumda huzursuzluk baş gösteriyor. İnşallah bu sürecide atlatacağız.”
14 10 2020
862 kez okundu

Ermenistan’ın Azerbaycan saldırılarını kınayan CHP Ergene İlçe Başkanı Nuh Nuhoğlu; “Azerbaycanlı kardeşlerimizle beraberiz. Azınlığın ne olduğunu bilen birisiyim. İnşallah muvaffak olurlar ve özgürlüklerine kavuşurlar. Dünya artık globalleşti. Herkesin arkasında artık birileri var. En az zayiatla bu saldırıların bitmesini temenni ediyorum.”

SALGIN EKONOMİK SIKINTILAR GETİRDİ

CHP Ergene İlçe Başkanı Nuh Nuhoğlu; “2020 yılının en büyük sıkıntılarından biri de Covid-19 salgını. Azaldı derken özellikle Ergene ilçesinde pekte öyle görülmüyor. Bildiğiniz gibi Belediye Başkanımız Rasim Yüksel de bu amansız hastalığa yakalandı. İnşallah kısa zamanda atlatır. Bizlerin de dikkatli olması gerekiyor. Bu salgın nedeniyle siyaseten mücadele etmemizi de etkiliyor. Ne kadar dikkat etsek de tehlikeli bir durum. Bu salgının getirdiği bir diğer konuda ekonomik sıkıntılar. Çok insan işini kaybetti. Esnaf kan ağlıyor. Ekonomik sıkıntılar olunca psikolojik gerginliklerde yüksek oluyor. İnsanlar arasında sevgi ve saygı kalmıyor. Devletin yaptığı pek bir şeyde yok şu anda.”

HUZURSUZLUK BAŞ GÖSTERİYOR

Nuhoğlu; “Pandemi sürecinde dikkatli bir şekilde 2 haftadır bir esnaf ziyaretlerimizi sürdürüyoruz. Bazen içimiz kararıyor. Motive etmek istiyorsunuz ama bazen dinlemek yetiyor. Kritik durumları raporlayarak üst yönetime bildiriyoruz. Her esnafın sıkıntıları farklıdır. Bazı sektörler iş yoğunluğundan kafalarını kaldıramıyor. Bazıları da siftah yapamıyor. Bu da dengesiz gelir dağılımına sebep oluyor. Ve toplumda huzursuzluk baş gösteriyor. İnşallah bu sürecide atlatacağız.” 

ŞİMDİ TABLETİN KARŞISINA GEÇİN

Nuhoğlu; “Çocuklar okullarına başladı. 8 aydır okullarına gitmediler ve heyecanlılar. Arkadaşları ile iletişimleri bozuldu. Yüz yüze eğitim uzaktan eğitime benzemez. Bizler yıllar boyunca çocuklara yüz yüze eğitim vererek başarılı olduk. Dijital dünyada çocuklara en çok kızdığımız bırakın tablet, bilgisayarı derken şimdi onlara geçin karşılarına diyoruz.”     

GÖREVİMİZ TOPLUMA GÜVEN VERMEK

“Kendi içimizde de ayda bir kez basın açıklaması yapmayı planlıyoruz” diyen Nuhoğlu;  “CHP’nin Ergene’de yaptığı faaliyetlerle ilgili bilgilendirmeler yapacağız. Topluma bu şekilde ulaşarak vatandaşlara daha sağlıklı bilgileri aktarmış olacağız. Toplantılarımıza pandemi sürecinde ara verdik ama şimdi 15 günde bir toplantılarımıza kontrollü devam ediyoruz. Siyaset uzun soluklu bir olaydır. 6 Ocak da mazbatayı aldıktan sonra güzel bir heyecan ve coşku ile başladık ama bu salgın hayallerimizi sekteye uğrattı. Ama bizim görevimiz topluma güven vermek” dedi. 

Göksel GÜRSOY

 

Firma Rehberi
Whatsapp
google_160x600