ÇORLULU GAZETECİLER ÇORLU’NUN SORUNLARINI KONUŞTU

Çorlu’da bulunan yerel ve ulusal medya temsilcileri, Haber 282’de gerçekleşen canlı yayın programında bir araya gelerek Çorlu’nun sorunlarını ele aldı.
31 03 2021
1878 kez okundu

Çorlu’da görev yapan 12 gazeteci Çorlu halkının haber alma hakkı ve gündeme dair konuların konuşulması adına bir araya gelerek canlı yayın gerçekleştirdi. Facebook üzerinden Haber 282 kanalından yapılan canlı yayına Gazetemiz DEVRİM Muhabiri Tutku Akbaş, DHA Çorlu Muhabiri Mehmet Yirun, Anadolu Ajansı Çorlu Muhabiri Coşkun Bozyel, Haber 282 İmtiyaz Sahibi Metin Engin, Bab-ı Ali Gazetesi İmtiyaz Sahibi Tarık Yıs, Yazı İşleri Müdürü Faruk Yıs, Manşet 59 İmtiyaz Sahibi Bülent Fidan, Gazete Çorlu İmtiyaz Sahibi Samet Ayan, Trakya 2000 Gazetesi İmtiyaz Sahibi İzzet Mede katılım sağladı. Sağlık sorunları sebebi ile yayına katılamayan Okyanus Feray Toprak Kaya, Serpil Şakar ve Levent Silistre de canlı yayına telefonla katılarak destek verdi.

ÇORLU’NUN SORUNLARI SAYMAKLA BİTMEZ!

Programda konuşan gazeteciler belediyecilik hizmetlerinde de hükümet yatırımlarında da yapılan ve yapılamayanları sıraladılar ancak Çorlu’nun en önemli sorununun bir araya gelme ve birlik olma konusunda yaşandığını savundular. Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’un da birleştirici unsur olmak yerine gazetecileri ayrıştırmayı, bölüp parçalayıp yönetmeye çalıştığı görüşünü savunan bazı gazeteciler duruma tepki gösterdiler. Çorlu Belediyesi’nin ve belediye başkanı Ahmet Sarıkurt ve ekibinin yapamadığını yaptıklarını dile getiren gazeteciler bu birlikteliğin örnek olmasını ve Çorlu’nun sorunlarını çözmek için bir başlangıç vesilesi olarak kabul edilmesini de dile getirdiler. Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’un belediye bütçesi ve belediye imkanları ile canlı yayın yaptığı aynı anda kendi imkanları ile canlı yayına geçen gazeteciler amaçlarının Çorlu Belediye Başkanı ve Çorlu Belediyesi ile rekabet etmek olmadığının altını çizerek zaten şartlar göz önüne alındığında bunun mümkün görünmediğini ifade ettiler. Gazeteciler ortak payda Çorlu olunca bir araya gelinebileceğini ancak Çorlu’nun birleştirici gücü olmak için görev talep edenlerin bu birleştiricilikten uzak olduğunu gözler önüne sermek istediklerini belirttiler. Çorlu’da görev yapan gazeteciler daha önce de Park Olsun Projesi ile ilgili olarak bir araya gelmişti. Benzer bir canlı yayını bugün Millet Bahçesi çalışmalarının sürdüğü arazide yapmış, bölgenin Çorlu halkı için park olması gerektiğini dile getirmiş, bu girişim ve birlikteliğin ardından harekete geçen kurumlar eski devlet hastanesinin bulunduğu alanı Çorlu Millet Bahçesi yapmak için çalışmalara başlamıştı.

Koronavirüs testinin pozitif çıkması evinde karantina süreci ve tedavisi devam eden  Çorlu Gazeteciler Derneği Başkanı gazeteci Levent Silistre ile eşinin geçirmiş olduğu iş kazası nedeniyle devam eden tedavisinden ötürü katılamayan Şehir Trakya Gazetesi sahibi gazeteci Okyanus Feray Toprak Kaya yayına telefon ile bağlanarak görüşlerini dile getirerek önemli bir çalışmaya imza atan gazetecilere başarılar dilediler.

Onur ŞEKER

 

Whatsapp
google_160x600