ÇORLU TSO DÜNYA SAHNESİNDE FİNALDE

Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası (Çorlu TSO); Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) ve Dünya Odalar Federasyonu (WCF) tarafından düzenlenen, tüm dünyadaki Ticaret ve Sanayi Odaları tarafından hazırlanmış projeleri uluslararası platformda yer alan ‘2021 Dünya Odalar Yarışması’na Trakya Kalkınma Ajansı ile beraber yürüttüğü Dış Ticaret İstihbarat Merkezi Projesiyle katılarak “En İyi Sıra Dışı Proje” kategorisinde finale kaldı.
04 09 2021
1560 kez okundu

Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası, Trakya Kalkınma Ajansı ile beraber yürüttüğü Dış Ticaret İstihbarat Merkezi Projesi Dünya Odalar Federasyonu (WCF) tarafından düzenlenen ‘2021 Dünya Odalar Yarışması’nda başvurulan kategoride son 4 proje arasına girerek finale kaldı. Oda, 25 Kasım’da projeyi sunmak ve bu ödülü ülkemize getirmek için Dubai’de olacak. 

 ‘ÇORLUMUZU DÜNYAYA TANITACAĞIZ’

En İyi Dijital Proje, En İyi Dayanıklılık Projesi, En İyi İklim Eylemi Projesi ve En İyi Sıra Dışı Proje olmak üzere 4 farklı kategoride değerlendirilen yarışmaya 33 ülkeden başvuru yapıldığını ileten Çorlu TSO Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan; “Projemize ve ekibimize olan inancımız tam. Ülkemizi en iyi şekilde temsil edip, bölgemizi tekrar gururlandıracağız.  Tüm dünyada etkin olma vizyonunu bize benimseten ve her süreçte yanımızda olan TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na özellikle teşekkür ediyoruz. Finallerde Almanya, Avusturya ve Ekvador’dan 3 proje ile yarışacağız. Projemize ve ekibimize olan inancımız çok yüksek.  Ülkemizi en iyi şekilde temsil edip, bölgemizi tekrar gururlandıracağız. Projede ve yarışmada emeği geçen Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası ve Trakya Kalkınma Ajansı ekibi başta olmak üzere, projede birlikte çalıştığımız Trakya Odalarına şükranlarımı sunuyor, farklı bir dalda ülkemizi temsil edecek olan Eskişehir Sanayi Odamıza sonsuz başarılar diliyoruz.” dedi.

DIŞ TİCARET İSTİHBARAT MERKEZİ (EN İYİ SIRA DIŞI) PROJESİ NEDİR?

Proje hakkında bilgiler veren Volkan, “Çorlu TSO Dış Ticaret İstihbarat Merkezi ‘En İyi Sıra Dışı Projesi’ ile birçok sanayici, üretici ve ihracat yapan, yapmak isteyen firmalar için yeni yol haritası oluşturmalarını sağlayacakları bir sistem tasarlandı.

Dış Ticaret İstihbarat Merkezi ile küçük ve orta ölçekli işletmelerin dünya pazarlarında rekabet gücünü artırmak için Trakya Kalkınma Ajansı ile birlikte yönetilen ve yeni pazarlar ve müşteriler bulup bölgemizin ihracat gücünü artırmak hedeflemektedir. Bu hizmet tüm üyelerimize ücretsiz olarak sunulmaktadır. İhracat gerçekleştireceğiniz ürünler için; hedef pazar araştırması ile ürününüze ait ülkelerinizi, hedef müşteri araştırması ile belirlediğiniz ülkede faaliyet gösteren hedef müşterilerinizi, danışmanlık hizmeti ile firmanızın ihracat yol haritasını çıkartıp firma bilgilerini, rekabetçi ithalat araştırması ile sürdürülebilir, güvenilir, ucuz ve kaliteli ithalat için potansiyel tedarikçilerinizi, uluslararası ihale sorgulama ile ürününüze yönelik uluslararası ihaleleri araştırıyoruz. İhracat yapıyorsanız, yapmak istiyorsanız veya ürün grubunuz belli değilse, hangi ülkeye, hangi firmaya nasıl ulaşılacağı sorunları ile karşılaşıyorsanız ücretsiz olarak ihracat hizmetlerimiz ile sorunlarınıza çözüm buluyoruz.” dedi.

Tutku AKBAŞ

 

Whatsapp
google_160x600