ÇORLU POLİSİNDEN GECE YARISI OPERASYONU

Çorlu Narkotik Suçlarla Mücadele ve Asayiş Büro Amirliği ekipleri İstanbul’dan Çorlu’ya gelen ve metruk eve girerek izini kaybettirmeye çalışan zanlıyı, amansız takip sonucunda yakaladı.
14 02 2020
2511 kez okundu

Son haftalarda artan operasyonlar ve kararlı mücadelesi ile Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği’nin çalışmaları göz dolduruyor. Çorlu Narkotik Suçlarla Mücadele ve Asayiş Büro Amirliği ekipleri, yaptığı istihbarat çalışmaları sonucunda İstanbul’dan Çorlu’ya otomobil ile geleceği belirlenen uyuşturucu sevkiyatı için düğmeye bastı. Gece geç saatlerde İstanbul’dan yola çıkan otomobili takibe alan ve uyuşturucu hapların Çorlu’ya geleceğini belirleyen Narkotik timleri şehirde çeşitli kontrol noktaları oluşturdu. 

UYUŞTURUCU İLE BİRLİKTE METRUK EVE SAKLANDI

Gece geç saatlerde Çorlu’ya giriş yapan ve kısa bir kovalamacanın ardından metruk bir eve girerek saklanmaya çalışan M.K. isimli şahıs, Çorlu Narkotik Suçlarla Mücadele ve Asayiş Büro Amirliği ekiplerinin amansız takibi sonucu kıskıvrak yakalandı. Metruk evde yapılan aramada yaklaşık 2 bin 950 adet uyuşturucu nitelikli sentetik hap ele geçirildi.

3 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Polis ekipleri tarafından gözaltına alınan M.K. isimli şahsın üzerinden 1 adet bıçak ele geçirilirken uyuşturucu madde satışından elde edildiği değerlendirilen 6 bin 100 TL de muhafaza altına alındı. M.K. ile birlikte otomobilde bulunan M.T. ve Y.B. isimli şahıslar da gözaltına alındı. Gözaltına alınan 3 kişi Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Polis ekiplerinin amansız takibi sonucu yakayı ele veren şüpheliler yaklaşık 3 bin kişiyi zehirleyeceklerdi. Olayla ilgili olarak başlatılan soruşturma devam ediyor.

Levent SİLİSTRE

Whatsapp
google_160x600