ÇORLU’DA FACİADAN DÖNÜLDÜ

Çorlu’da alışkanlık haline gelen Kumyol Caddesi’ndeki çalışmalarda kazı yapan iş makinesinin doğal gaz borusunu patlatması nedeniyle korku dolu anlar yaşanırken büyük bir facia ucuz atlatıldı.
11 05 2020
2217 kez okundu

Edinilen bilgilere göre olay, Çorlu’da Şeyhsinan Mahallesi Kumyol Caddesi üzerinde meydana geldi. Çorlu Belediyesine ait iş makinelerinin de yer aldığı altyapı çalışması sırasında caddeden geçen doğal gaz borusu patladı. Çalışmayı yarıda bırakarak Çorlu Doğalgaz Dağıtım A.Ş. (ÇORDAŞ) ekiplerine haber veren işçiler alanı boşaltarak ekiplerin gelmesini bekledi.

20 DAKİKA SONRA GAZ KESİLDİ

Doğalgaz borusunun patlamasının ardından yangın ihtimaline karşı itfaiye ekiplerinin de sevk edildiği bölgede hiçbir güvenlik önlemi alınmaması dikkat çekti. ÇORDAŞ görevlilerinin yaklaşık 20 dakika sonra ana boruyu kapatarak gaz akışını kesmesinin ardından delinen borunun tespit edilerek onarılması çalışmalarına başlandı.

YAPTIĞI İŞLE SINIFTA KALDI

Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasında bilinçsizce ve aceleyle yapılan çalışmalar sırasında Çorlu Belediyesi ve çalışanları büyük bir faciaya sebep olmaktan ucuz kurtuldu. Ekiplerin bu çalışması bölgede yaşayan birçok vatandaşın da hayatını tehlikeye attı. Binalarından yapılan çalışmaları korku dolu gözlerle izleyen vatandaşlar da bu çalışmaların bir kerede ve dikkatli bir şekilde yapılmasını isteyerek Çorlu Belediyesine sitem etti.

DEVRİM SORUYOR

Alışkanlık haline gelen Kumyol Caddesi’ndeki çalışmalarla ilgili Çorlu Belediyesi’ne soruyoruz;

  1. Kumyol Caddesi’nde her yıl alışkanlık haline getirdiğiniz çalışmaları daha kaç kez yapacaksınız?

  2. Kumyol Caddesi’ni neden kazdığınızı, ne aradığınızı merak ediyoruz.

  3. Allah’a emanet yapılan çalışmalar hakkında herhangi bir açıklama yapacak mısınız?

  4. Patlamaya yaşansaydı, bunun sorumlusu kim olacaktı? Birileri öldükten sonra mı tedbir alacaksınız?

  5. Faciadan dönülen çalışmada kimin sorumluluğu var?    Tutku AKBAŞ

Whatsapp
google_160x600