ÇORLU BELEDİYESİNİN PLANSIZLIKLARI GÜN YÜZÜNE ÇIKIYOR

Çorlu’da Bülent Ecevit Bulvarında 6 aydır yapımı devam eden Alipaşa Mahallesi 112 Acil ve Aile Sağlığı Merkezi (ASM) inşaatında Çorlu Belediyesinin yine plansız kaldırım uygulaması ortaya çıktı. Bu plansız uygulama ile yine binlerce lira kamu zararı oluştu!
09 01 2021
700 kez okundu

Daha önce de Ertuğrul Gazi Camii inşaatında bahçe duvarları plana uygundu, fakat Çorlu Belediyesinin plansız kaldırım uygulaması nedeniyle duvar geriye çekilerek tekrar yapılmıştı. Yeni yapılan Aile Sağlığı Merkezi inşaatında aynı sorun tekrar ortaya çıkarken oluşan binlerce liralık bu kamu zararı kimin cebinden çıkacak? 

KALDIRIMLAR PLANSIZ YAPILMIŞ!

Çorlu’da Bülent Ecevit Bulvarında Ağustos ayında inşaatına başlanan Alipaşa Mahallesi 112 Acil ve Aile Sağlığı Merkezi’nde (ASM) çalışmalar devam ediyor. 1 milyon 698 bin TL’ye mal olacak Aile Sağlığı Merkezi inşaatında yapılan bahçe duvarları Çorlu Belediyesinin yapmış olduğu kaldırımların üzerinden geçti. Aile Sağlığı Merkezinin bahçe duvarları plana uygun yapılırken Çorlu Belediyesinin plansız kaldırım uygulaması yine gün yüzüne çıktı.

PARSEL SINIR TESPİTLERİ YAPILMIYOR MU?

Çorlu Belediyesinin yapmış olduğu plansız çalışmalar sonucu Aile Sağlığı Merkezinin bahçe duvarının geçtiği kaldırımlar darmadağın oldu. İşin uzmanları ise; “Tretuvar çalışmalarına başlamadan önce harita mühendisleri parsel sınır tespitlerini yapsalardı bu kadar israf ve kamu zararı olmazdı. Bir iş programı yaparken alan çalışmaları önceden belirlenmez mi? Teknik personel bunun için vardır” diyerek eleştiride bulundu.

AYNI SORUN CAMİ İNŞAATINDA ORTAYA ÇIKMIŞTI

Çorlu Belediyesinin plansız bir uygulaması daha önce Çetin Emeç Bulvarında Ekim ayında yapımına başlanan Ertuğrul Gazi Camii inşaatında ortaya çıkmıştı. Caminin bahçe duvarları plana uygun yapılırken Çorlu Belediyesi kaldırımı uygun yapmamıştı. Bunun üzerine Çorlu İlçe Müftülünün iyi niyeti ile 1 metre geri çekilen duvarın ikincisi yapılırken planlara uygun yapılan birinci duvarın iki ay sonra yıkımı gerçekleştirilmişti.Göksel GÜRSOY

Whatsapp
google_160x600