CHP GENEL SEKRETERİ GÜRSEL TEKİN

MHP’NİNKİ BİRAZ SUÇLULUK PSİKOLOJİ
06 07 2015
2050 kez okundu

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, MHP’nin CHP’yi meclis başkanlığı seçimlerinde Ekmeleddin İhsanoğlu’nu desteklememesi üzerinden eleştirisine ilişkin, “Milliyetçi Hareket Partisi’ndeki yetkililerin bu öfkelerini anlamakta zorluk çekiyorum. Galiba biraz suçluluk psikolojisidir” dedi.
CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, basın mensuplarıyla iftar programında bir araya geldi. Tekin, iftar yaptıktan sonra gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. MHP’nin CHP’yi meclis başkanlığı seçimlerinde Ekmeleddin İhsanoğlu’nu desteklememesi eleştirisini şöyle yorumladı: “Milliyetçi Hareket Partisi’ndeki yetkililerin bu öfkelerini anlamakta zorluk çekiyorum. Galiba biraz suçluluk psikolojisidir. Biz hiçbir siyasi partinin tercihini sorgulamayı kendimizde hak olarak görmeyiz. Sayın Genel Başkanımıza ve Sayın Baykal’a saldırıları gerçekten üzülerek izliyorum. Bu bir suçluluk psikolojisidir.”
HER YOLU DENEDİK
Gazetelerde son zamanlarda onlarca satılık otel ilanlarının bulunduğuna dikkati çeken Gürsel Tekin, meclis başkanlığını AK Parti’ye karşı kaybetmelerinin bir yenilgi olmadığını ve meclis başkanlığını kazanmak için akla gelebilecek her yolu denediklerini söyledi. Erken seçimin ülke için faydalı olmayacağını belirten Tekin, bu sürecin erken seçimi gerektirmeyecek bir süreç olduğunu ifade etti.
YÜZDE 300 ARTTI
Dış politikanın baştan ele alınması gerektiğinin altını çizen Tekin, geçmiş yıllarda ramazan aylarında suç oranlarının düştüğünü, ilk kez bu dönemde 2 yıl önceye göre suç oranlarının yüzde 300 arttığını söyledi. 163 bin insanın cezaevlerinde yattığını ve 100 bin cezası kesilmiş insanın cezaevlerinde yer olmadığı için yerleştirilemediğini belirten Tekin, “Böyle bir Türkiye taşınabilir mi? Böyle bir Türkiye’de siz iç barışı sağlayabilir misiniz?” dedi.
İHA

Firma Rehberi
Whatsapp
google_160x600