ÇAMURA ÇÖZÜM TOPRAK ATMAK OLDU!

Gazetemiz DEVRİM’de yer alan “İşte Survivor Çorlu” başlıklı haberimizde yol üzerinde oluşan çamur nedeni ile yolda yürümekte zorlanan vatandaşlar için çamurlu yol toprakla örtüldü.
23 02 2021
372 kez okundu

Kemalettin Mahallesi Göçmen Sokak üzerinde TESKİ tarafından sürdürülen altyapı çalışmaları sonrasında gelişi güzel örtülen yol, yağış sonrası çamur deryasına döndü. Yol üzerinde yürümeyi bırakın, araçların bile çamura batmamak için geri döndüğü yolda bebek arabaları ile geçemeyen kadınlar da zor anlar yaşadı. Uzun bir süredir devam eden çalışmaların sonrasında asfalt atılmayan yolu kullanan vatandaşlar, “Yıl 2021 ve biz hala yollarımızın onarılmasını bekliyoruz. Bu nasıl bir belediyecilik anlayışı? Çektiğimiz bu çile ne zaman bitecek? Çocuklarımız sokaktan eve çamur içinde geliyorlar. Evimizden çıkamaz olduk. Çamurların etrafından geçebilmek için köşelere palet koyarak köprü yaptık ama bebek arabalarımız bunun üzerinden ne yazık ki geçemiyor. Yazık günah perişan olduk.” diyerek tepkilerini göstermişti.

HABERİMİZİN ARDINDAN GEÇİCİ ÇÖZÜM ÜRETİLDİ

22 Şubat Pazartesi günü Gazetemiz DEVRİM’de yayınlanan haberin ardından ekipler bölgede oluşan çamurun üstüne toprak atıp yolu düzleştirerek geçici bir çözüm üretti. Bölgede yaşayan vatandaşlar ise, TESKİ ekiplerinin yaptığı çalışmanın ardından yine aynı görüntülerin oluşmaması için kalıcı bir çözüm beklediklerini ifade ettiler.

Tutku AKBAŞ

 

Whatsapp
google_160x600