ÇALIŞMALAR ESNAFI MAĞDUR ETTİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Şadırvan Sokak üzerinde TESKİ’nin yaptığı altyapı çalışmaları nedeni ile cadde köstebek yuvasına döndü.
16 09 2020
285 kez okundu

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren TESKİ tarafından Kemalettin Mahallesi Şadırvan Sokak üzerinde yaklaşık 25 km’lik hat çalışması başlatıldı. Borsa Meydanı’ndan başlayan ve Kırkova Meydanına kadar devam edenn çalışmalarda yüklenici firmanın yaptığı kazı çalışması nedeni ile araç sürücüleri zor anlar yaşıyor. Sürücüler, “Yol üzerinden fabrika servisleri de yoğun bir şekilde bu güzergahı kullanıyor. Çukurlardan kaçmaya çalışırken karşı şeritten gelen diğer araçlar ile burun buruna geliyoruz. Yolun her hali tehlikeli. Kazayı atlattınız diyelim, ardından girdiğiniz çukurlar sonrasında buradan doğru sanayi sitesine gidiyorsunuz. Ya lastiklerimiz zarar görüyor ya da kaportamız. Yine bizim cebimizden çıkıyor.”dedi.

BU KAÇINCI SAYAMADIK

Geleneksel hale gelen çalışmalar nedeni ile tepkilerini dile getiren vatandaşlar, “Çorlu’nun bitmek bilmeyen yol çilesi 2020 yılında da devam ediyor. Hala bozuk yolları, yolların her yıl yapılmasını konuşuyoruz. Diğer şehirlerde de diğer belediyelerde de bu işler böyle mi oluyor? Bu altyapı işi doğru düzgün yapılsa da her yıl yapılmasa olmuyor mu?” dedi.

MÜŞTERİLERİMİZ AZALDI

Öte yandan sokak üzerinde bulunan esnaf da “Araç girişi olmadığı zamanda işlerimiz olmuyor. Gün bitiyor ben daha siftah yapmadan dükkan kapatıyoruz. Belli zamanlarda aynı noktada çalışma yapılıyor, hemen yapıp bitirilmiyor bitirilmediği zamanda bize büyük bir sıkıntı yaratıyor. Bir işi bir kerede yapmak bu kadar mı zor?”diye tepki gösterdi.

Tutku AKBAŞ

Whatsapp
google_160x600