ÇAKILLI FUTBOL SAHASI HAZIR HALE GELDİ

Kırklareli’de amatör kulüplere hizmet veren ve yaklaşık 2 yıldır kullanılmayan Çakıllı sahası artık hazır hale geldi.
24 03 2020
1714 kez okundu

Çakıllı sahası Kırklareli bölgesinin amatör lig sahaları arasında zemin olarak en iyi çim sahası olacak. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Çakıllı Gençlerbirliği Kulübü Başkanı Erdem Eryılmaz, Kırklareli Süper Amatör Lig’e çıktıkları dönemde sahalarının uygun görülmediğini ve kendi sahalarında lig maçlarını yapamadıklarını, bunun da kendisini çok ama çok üzdüğünü, ligde handikaplar yaşadıklarını belirtti.
Konu ile ilgili açıklamalarına devam eden Eryılmaz, “Çakıllı sahasını sentetik saha yaptırabilmek için çok uğraştık. Hatta Ankara'ya birçok kez gittik ve milletvekillerimizden sözler almıştık. Ancak yardımların durdurulması üzerine proje maalesef hayata geçirelemedi. Sahamızın Kırklareli İl Gençlik Spor Müdürlüğü'ne ait olmasına ve onların da konu ile ilgili olarak söz vermelerine rağmen yine maalesef gelen giden olmadı. Tabii bizler bu süreçte kendimiz en azından çevre düzenlemesine, saha bakımına sürekli dikkat ettik, ilgilendik… Ve en sonunda sağolsun belediye başkanımız Mehmet Bayram'ın destekleri ve katkılarıyla nihayet sahamızı çim saha olarak hazır hale getirmeyi başardık. Kendilerine bir kez daha çok ama çok tesekkür ederim. Ve iddia ediyoruz; bölgemizin amatör liglerindeki en iyi zeminlerinden birine kavuştuk. Ayrıca bölgemize böyle güzel bir saha kazandırmanın heyecanını ve mutluluğunu da yaşıyoruz. Takdir ederseniz ki kendi sahanızda, taraftarınızın önünde, kasabanızda maçlarınızı oynayamadığınız zaman taraftarınızdan, halkınızdan, birçok destekten mahrum kalıyorsunuz. Sporcularımız da bundan etkileniyor, soğuyorlar. Dolayısıyla kulüp olarak pozitif anlamda sinerjiyi yakalayamıyorsunuz. Ama artık çok şükür, bunlar geride kalacak.
‘KULÜBÜMÜZ LAYIK OLDUĞU YERE GELECEK’
Kulübümüzü layık olduğu daha iyi yerlere getirmeyi planlıyoruz. Şunu da özellikle belirtmeliyim ki ne kadar şu anda Kırklareli 1. Amatör Lig’de mücadele etsek de, hedefimiz Süper Amatör Lig’inin de üstü olan Bölgesel Amatör Ligi’dir. Ben bir gün bu hedeflere ulaşacağımıza yürekten inanıyorum. Son olarak hem kulübümüze, hem de kasabımızın bir diğer temsilcisi olan Kırklareli 2. Amatör Ligdeki Çakıllıspor'a sahamızın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.Onur ŞEKER

Whatsapp
google_160x600