BUZ PİSTİ NEDEN KAPALI?

Bedeli Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanan Çorlu’da Cumhuriyet Meydanı’ndaki buz pistinin kimi zaman çalışıyor olması kimi zaman çalışmıyor olması tepkilere neden oluyor.
17 02 2020
567 kez okundu

 Hem çocuklara eğlence olması hem de Çorlu Çarşı’nın hareketlenmesi ve amacıyla bedeli Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanan ve Çorlu’da Cumhuriyet Meydanı’nda açılan Buz pistinin kimi zaman çalışıyor olması kimi zaman ise çalışmaması tepkilere neden oluyor.
Geçtiğimiz günlerde buz pisti için gelen pek çok çocuk geri dönerken aileler ise buz pistinin kapalı olmasına tepki gösterdi. Çocuklarıyla birlikle buz pistine geldiklerini ancak kapalı olması nedeniyle şok yaşadıklarını belirten aileler; “1 ay boyunca hizmet verecek dediler, geliyoruz kapalı olduğunu görüyoruz. Eğer bazı günler açık olacaksa bize duyurusunu yapsınlar, o günlerde gelelim. Çocuklarımızı buz pistine getiriyoruz ancak Cumartesi günü kapalı olduğunu görüyoruz. Böyle bir saçmalık görmedik, çocuğumuzu alıp geliyoruz ancak bir tane görevli yok. Kapalı olacaksa neden o zaman 1 ay boyunca açık olacak diyorlar” şeklinde konuştular.

NEREDEYSE 1 HAFTA KAPALI KALDI

 Yağmur yağdığı zaman çalışmayan, rüzgar estiği zaman hizmet vermeyen 1 ay içerisinde neredeyse 1 hafta gibi bir süresini kapalı geçiren buz pistiyle ilgili Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Çorlu Belediyesi yetkililerinin kapalı süreyle ilgili firmayla herhangi bir görüşmelerinin olup olmadığı merak uyandırıyor. Çorlu Çarşı’nın hareketlenmesi ve çocuklara farklı bir etkinlik olması açısından kurulan buz pistinin kapalı kaldığı sürelerin ne olacağı ise bilinmiyor.

 BAŞKAN KADİR ALBAYRAK’IN DURUMA EL ATMASI BEKLENİYOR

 Buz pistiyle ilgili olarak Çorlu Çarşı esnafının isteğini ve ricasını geri çevirmeyen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın buz pistinin kapalı kaldığı ve hizmet vermediği günlerle ilgili gerekli adımı ve kapalı olması nedeniyle 1 aylık sürenin uzatılması için gerekli hassasiyeti göstermesi bekleniyor.

 MECLİSTE GÜNDEME GELMİŞTİ

 Son gerçekleşen Çorlu Belediyesi Meclis toplantısında Buz pistinin kapalı kaldığı sürelerle ilgili soru soran MHP Meclis üyesi Cüneyt Ergün’ün sorusuna Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, ilgili birimin müdürünün cevap vermesini istemişti. Meclis toplantısında ilgili müdürün verdiği cevapta ise ihale şartnamesinde bununla ilgili herhangi bir şart olmadığı belirtilmişti.
Kapalı kaldığı ve hizmet vermediği günlerle ilgili olarak Çorlu’daki buz pistinin süresinin uzatılması ve o günlerin yerine ücretsiz olarak hizmet vermesi bekleniyor.

Levent SİLİSTRE

 

Whatsapp
google_160x600