BUNU YAPMAYAN OTOBÜSE BİNEMEYECEK!

TEKULAŞ bünyesinde şehir içi ulaşım hizmeti veren otobüslerde kartlarına HES kodunu tanımlamayan vatandaşlar, otobüslere alınmayacak!
25 03 2021
2236 kez okundu

İçişleri Bakanlığı tarafından ulaşımda getirilen HES kodu zorunluluğu, Tekirdağ genelinde şehir içi ulaşımda da uygulanmaya başlandı. TEKULAŞ, bünyesinde bulunan tüm araçlarda gerekli çalışmayı başlattı. Buna göre şehir içi ulaşım araçlarını kullanan vatandaşlar, kartlarına HES kodlarını tanımlamadığı takdirde otobüslere alınmayacak. 

BAŞKASININ KARTI KULLANILAMAYACAK!

Edinilen bilgilere göre otobüslere kurulan sistemde kartlarını okutan vatandaşlar, başka bir kişini yerine kart basamayacaklar. Kartlarına HES Kodlarını tanımlayamayan vatandaşların en kısa sürede https:/www.akillibiletim.com/HesMatch.aspx?cid=106 adresinden sisteme HES kodlarını tanımlaması gerekiyor.

TEMASLI YA DA POZİTİF OLAN RAPORLANACAK

Uygulama ile Covid-19 tanılı ya da temaslı olan vatandaşlar tespit edilerek otobüslere alınmayacak ve kolluk kuvvetlerine bilgilendirilmede bulunarak cezai işlemler uygulanacak. Ayrıca seyahat kartları izolasyon süresi boyunca otomatik olarak askıya alınacak. 

Tutku AKBAŞ

 

Whatsapp
google_160x600