BULDUĞUNU CÜZDANI TESLİM ETTİ

Malkara ilçesinde duyarlı bir genç, yol kenarında bulduğu kredi kartı ve bankamatik kartı dolu cüzdanı sahibine ulaştırılması için zabıtaya teslim etti. “Vatandaşlık görevi yaptık” diyen genç, “100 bin lira da bulsam, 1 lirasına dokunmadan sahibine teslim ederdim” dedi.
12 01 2021
2482 kez okundu

Camiatik Mahallesi Başçeşme Sokak üzerinde TT Döner isimli işyerinde kebap ve döner ustası 18 yaşındaki Seymen Çapkın, yol kenarında bulduğu içerisinde kredi kartı, bankamatik ve kimlik kartı bulunan cüzdanı sahibine ulaştırılması için zabıta ekiplerine teslim etti.

Cüzdanı teslim alan Malkara Belediyesi Zabıta Müdürü Emrah Özsoybaş, “Kardeşimizin iyiliksever davranışına helal olsun diyorum. Böyle gençler bize hep lazım. Örnek davranışı için kendisini gönülden kutluyorum” diye konuştu.

‘PARA DOLU OLSA BİLE 1 LİRASINA DAHİ DOKUNMAZDIM’

Genç usta Seymen Çapkın, “Dışarı çıkmıştım, işyerine dönerken, yol kenarında cüzdan olduğunu fark ettim. Daha sonra cüzdanı yerden alıp hemen zabıtaya gidip teslim ettim. İnsanlık halidir, unutmuştur veya bir yerde düşürmüştür. Her insanın başına gelebilir. 100 bin lira da bulsam, 1 lirasına bile dokunmadan sahibine teslim ederdim. İçimizde kötülük yok, vatandaşlık görevimizi yaptık” diye konuştu.
 

Hüseyin TAYYAR

Whatsapp
google_160x600