BU KEZ DE DOKTORDAN HASTAYA ŞİDDET!

Çorlu’da meydana gelen olayda, Sağlık Ocağına ilaç yazdırmak için giden Sevda V. İsimli kadın Dr. Mehmet S.’nin hakaretlerine maruz kaldı.
27 07 2020
4770 kez okundu

Olay Nusratiye Mahallesinde bulunan 16 No’lu Aile Sağlığı Merkezinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre Sevda V., oğlu ile beraber Aile Sağlığı Merkezine gelerek ilaç yazdırmak istedi. Mesai saatleri içerisinde hiç kimsenin olmadığı merkezde doktor hasta vatandaşa gidin istediğiniz yere şikayet edin diye sert çıkışarak hakaret ve küfür etti.
BİZ SİZE HESAP VERMEK ZORUNDA DEĞİLİZ!
Olayı anlatan Sevda V., “Oğlum ile 16. No’lu Tekirdağ Çorlu Aile Hekimliği Birimine mesai başlangıç saati saat 13.00’da giderek doktorumuz Oğuz Kağan Bilgin’in yerine bakan Aysun Hanımı beklemeye başladık. Saat 13.00’da başlaması gereken mesai (doktor oda kapılarında yazılı olan mesai saati) 13.30’da başladığını öğrendiğimiz için 184 sağlık bakanlığını arayarak mesai saatlerini öğrendik ve şikayette bulunduk. Bekleyen hastalar da konuya şahit olup kendileri de şikayette bulunacaklarını belirttiler. Bu arada Aysun Hanımın yan odasında bulunan Ebe Hatice D. şikayetimize cevaben ‘Biz size hesap vermek zorunda değiliz’ şeklinde bizi azarlamaya başladı. Tartışma normal vaziyette devam ederken Aysun Hanımın tam karşısındaki oda da bulunan Mehmet S.  isimli doktor olaya müdahil oldu ve oğluma ‘Gidin istediğiniz yere şikayet edin’ diye çıkıştı. Bu sebeple oğluma aşağıya inmesini, tartışmaya girmemesini söyledim. Oğlumda beni dinleyerek sağlık merkezi binasından çıktı. Bu arada Aysun Hanım geldi ve gecikme sebebini söyledi. Bende bunu bilmiş olsak beklerdik diye tartışmayı sonlardık. Akabinde sıramı beklerken, diğer hastalardan birisi şikayetçi olup olmadığımızı sordu ve bende 184’ü arayarak şikayetçi olduğumu belirttim. Bu arada başka hasta ile olan bu konuşmamıza sinirlenen Mehmet S.  adlı doktor bağırarak üzerime geldi ve ‘Yeter, gidin buradan’ diye bağırmaya başladı.”dedi.ELİNDE SOPA İLE SALDIRMAYA ÇALIŞIP KÜFÜRLER ETTİ
Daha sonra doktorun kendilerine saldırmaya kalktığını belirten Sevda V., “Bağrışmaları dışarıdan duyan oğlum yanıma gelmeye çalışarak beni almaya teşebbüs ettiği sırada Mehmet S., kendi doktor odasına girerek odasından aldığı sopa ile bana ve sonradan kata gelmeye çalışan oğluma saldırmaya kalktı. Etrafa vurarak ağza alınmayacak sözlerle hakaret etmeye başladı. Ortamda bulunan yabancı uyruklu bir hastada olayı videoya almış ve oğluma da gönderdi.  Annesi ile orada bulunan Makbule Yazıcı hanımefendi de bize telefonunu vererek şahit olacağını bildirdi. Hemen ardından polisi aradık gelen ekipler işin orta yolunu bulmaya çalıştı. O an orda bulunmak istemediğimizden ve korktuğumuzdan olay yerini terk ettik. Sağlık ocağındaki kamera kayıtlarının incelenmesini ve ilgili şahıs hakkında gerekli işlemlerin yapılmasını istiyorum.”diye konuştu. 

Tutku AKBAŞ

Whatsapp
google_160x600