BU GÖRÜNTÜLER YAKIŞMIYOR!

15 09 2020
1038 kez okundu

Ergene’nin Sağlık Mahallesinde 14 bin kişiye sağlık hizmeti veren Aile Sağlığı Merkezinin içler acısı hali ve çevresi mahalle sakinlerinin tepkisini çekiyor. Bahçesinde bulunan lojmanlarında yıkılması ile aile sağlığı merkezinin çevresi virane bir hal aldı. Atatürk büstünün bakımsız olduğu merkezin çevre duvarları da yıkılmış şekilde bulunuyor.


14 BİN KİŞİYE HİZMET VERİYOR
Ergene’nin Sağlık Mahallesinde yıllardır bakım yapılmayan Aile Sağlığı Merkezi can çekişiyor. 14 bin kişinin sağlık hizmeti almaya çalıştığı Sağlık Aile Sağlığı Merkezinin bakımsız binası ve çevre düzenlemesi vatandaşların tepkisine neden oluyor.

ATATÜRK BÜSTÜ BAKIMSIZ HALDE

Virane bir bina görünümünde olan Aile Sağlığı Merkezinin dış duvarlarında duvar yazıları bir kamu binasına yakışmazken önünde ki Atatürk büstünün durumu da yürek sızlatıyor. Büstün üstünde yazan ‘Beni Türk Hekimlerine Emanet Ediniz’ M. Kemal Atatürk yazısı silinmeye yüz tutarken bakımız hali de iç burkuyor.

BAHÇESİ ÇÖPTEN VE OTTAN GEÇİLMİYOR
Giriş kapısı bulunmayan ve bahçe duvarları yıkık olan Aile Sağlığı Merkezinin bahçesi çöpten geçilmezken yıllar önce yerine yenisi yapılacak diye yıkılan lojman binasının alanı ise uzayan otlardan dolayı çevreye tehlike saçarken mezbelelik bir görünüme kavuştu.

ERGENE’YE YAKIŞMIYOR 
Bugüne kadar hiçbir yetkilinin gündemine gelmeyen Sağlık Aile Sağlığı Merkezinin bu içler acısı halinin biran önce çözülmesini isteyen vatandaşlar, Ergene’ye yakışmadığını ve devlet yatırımlarından ilçenin biran önce hizmet alması gerektiğini dile getirdiler.

Göksel GÜRSOY

YAKIŞMIYOR!

Whatsapp
google_160x600