BELEDİYE TOPU AFİŞLİ İLANLA TREDAŞ’A ATTI

Çorlu Belediyesi, Bahçelievler bölgesinde devam eden alt yapı çalışmalarının tamamlandığını ve asfalt atılması için de TREDAŞ’ı beklediklerini yaptıkları afişle mahalle halkına ilan etti.
30 06 2020
640 kez okundu

Kazımıye Mahallesi Bahçelievler bölgesinde TESKİ tarafından uzun süre kanalizasyon ve alt yapı onarım çalışması yapılmıştı. Yaklaşık 2 ay süren çalışmaların tamamlanmasının ardından mahalle sakinleri üst yapı çalışmalarının ve asfaltlanma çalışmasının bir an önce tamamlanmasını istemişti. Vatandaşların çağrısına kulak veren Çorlu Belediyesi, bölgede bulunan sokaklara afiş asarak üst yapı çalışması için TREDAŞ’ı beklediklerini belirten ilanlar astı. Yapılan açıklamada “Bahçelievler bölgesinde TESKİ tarafından tamamlanan alt yapı faaliyetlerinin ardından, TREDAŞ kurumunun alt yapı çalışmaları beklenmektedir. Tüm alt yapı faaliyetleri tamamlandıktan sonra Çorlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından üst yapı çalışmalarına başlanacaktır.”denildi.

BELEDİYE KENDİNİ SIYIRDI

Bölgede yapılan afişli ilan çalışmasının ardından vatandaşlar, “2 ay TESKİ’yi bekledik, 2 ay daha TREDAŞ’ı bekleriz. Çorlu Belediyesi ise asfalt atmamak için gerekçesini açıklamış. Herkes topu birbirine atmış. Vatandaşı düşünen yine yok. Yine çileyi çeken biz olacağız. Evlerimizin camlarını toz, toprak nedeni ile açamıyoruz. Yağmur yağdığında da evlerimize çamurlu ayakkabılar ve elbiseler ile girmek zorunda kalıyoruz. İnşallah TREDAŞ çalışmalarını bir an önce tamamlar da biz de daha sonra Çorlu Belediyesinin asfalt atmasını bekleriz.”diye sitem etti.Tutku AKBAŞ

Whatsapp
google_160x600