BELEDİYE - GAZDAŞ İŞBİRLİĞİ

GAZDAŞ Edirne İşletme Müdürü Cumhur Pekdemir, GAZDAŞ Keşan İşletme Yöneticisi Murat Aras’la birlikte, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nu makamında ziyaret etti.
16 10 2020
472 kez okundu

Keşan Belediyesi’ne gelen Pekdemir ile Aras’ın ziyaretinde Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı ile Belediye Meclisi Üyesi Şafak Uslu da yer aldı.

Doğalgaz altyapısı konusunda GAZDAŞ ile işbirliği ve uyum içinde çalıştıklarını belirten Mustafa Helvacıoğlu, Keşan’da 17 bin 400 doğalgaz abonesi ile 29 bin su abonesi bulunduğunu kaydeden Mustafa Helvacıoğlu, doğalgaz abone sayısının Keşan’ın yaklaşık yüzde 65’lik kesimine denk geldiğini dile getirdi. Helvacıoğlu, GAZDAŞ’ın Keşan’da doğalgaz konusunda yaklaşık 5 bin abone daha beklentisi daha olduğunu ifade etti.

Mustafa Helvacıoğlu, Keşan’ın temiz, ekonomik ve güvenli enerji kaynağı olan doğal gaza ulaşımını kolaylaştırmak için altyapı konusunda GAZDAŞ ve yetkilileriyle işbirliği içinde çalışmaya devam edeceklerinin altını çizdi.

HAVA KİRLİLİĞİNİN DE ÖNÜNE GEÇİLECEK

Helvacıoğlu, doğalgaz kullanımındaki artışın daha önceleri kış aylarında Keşan'da büyük bir sorun olan hava kirliliğinin daha da azaltılmasına büyük katkı sağladığını dile getirdi ve şunları söyledi: “Konforlu, ekonomik ve çevreci bir yakıt olan doğalgaz, günlük hayatı kolaylaştırırken hava kirliliğinin önüne geçilmesinde de önemli rol oynuyor. Keşan'da altyapı çalışmaları tamamlanan bölgelerde doğal gaz vermeye devam ediyoruz.” dedi.

Mustafa Helvacıoğlu, ziyaret nedeniyle Pekdemir ile Aras’a teşekkür etti.

Önder TABAK

 

 

Firma Rehberi
Whatsapp
google_160x600