AZALACAĞINA DAHA ÇOK ARTIYOR

Çorlu-Yeniçiftlik yolu üzerinde yol kenarına gelişi güzel dökülen moloz yığınları ve çöpler vatandaşların tepkisini çekmeye devam ederken gün geçtikçe atıkların daha da çok artması kafaları karıştırdı.
12 09 2020
1658 kez okundu

Çorlu’dan Havuzlar istikametinden Yeniçiftlik yolunu kullanan sürücüler, yol kenarında gördükleri manzara karşısında neye uğradıklarını şaşırdı. Yol kenarına gelişi güzel dökülen inşaat molozlarını ve çöpleri gören sürücüler, çevreye zarar veren hafriyat kamyonlarına ve inşaat firmalarına ceza kesilmesini ve molozların yol kenarından kaldırılmasını istedi. Vatandaşlar, “Denetimsizlik nedeniyle bu yol kenarı moloz yığınları ve hafriyat atıkları nedeniyle çöplüğe döndü. Molozların haricinde çatı yalıtımında kullanılan strafor benzeri kimyevi maddeler, hatta yakılmış elektrik kabloları mevcut. Bu çevre katliamını yapanlar bulunup, cezalandırılmalı. Yetkililerin bu manzaraya seyirci kalmamasını istiyoruz” diye tepki gösterdiler.

AZALACAĞINA ARTIYOR

Geçtiğimiz aylarda Gazetemiz DEVRİM’in gündeme getirdiği bölgede inceleme yapan muhabirlerimiz, atıkların toplanıp azalacağına daha çok arttığına şahit oldu. Bölgede bulunan vatandaşlar da haftanın belirli günlerinde inşaat firmaları ve bazı vatandaşların buraya gelerek çöplerini döküp gittiklerini ifade etti.

CAYDIRICI CEZALAR KESİLMELİ

Vatandaşlar, yetkililerden yardım isteyerek çöplerin kaldırılmasını, ayrıca çöp ve hafriyat gibi atıkların yol kenarına dökülmesinin önüne geçilmesi için caydırıcı cezalar kesilmesini ve bu bilinçsiz harekete bir an önce son verilmesini istedi.

Tutku AKBAŞ

Whatsapp
google_160x600