‘Asla umutsuz değiliz’

31 12 2020
347 kez okundu
kiyikose@devrimgazetesi.com.tr

CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, 2021 yılının tüm insanlığa, Türkiye’ye önce sağlık, huzur, barış ve kardeşlik getirmesini diledi. 2020 yılının tam anlamıyla kara bir yıl olduğunu kaydeden Dr. Şevkin, koronavirüs salgınının hayatları kararttığına işaret etti ve yaşamdan kopan tüm insanlara Allah’tan rahmet, ailelerine, ulusumuza sabır ve başsağlığı diledi.

Türkiye’nin Covid-19 salgınından önce derin bir ekonomik krizle karşı karşıya kaldığının bilindiğini ancak virüs süreciyle bu krizin daha çok derinleştiğini vurgulayan Dr. Şevkin, iktidar kanadının vatandaşın sorunlarına sorun eklemekten başka bir yol izlemediğini belirtti.

Pandemi sürecinin kötü yönetildiğini, uygulama ve açıklamaların çelişkiler yumağı haline dönüştürüldüğünü dile getiren Dr. Şevkin, bu nedenle daha fazla insanın hayatını kaybettiğine vurgu yaptı. 

///////

TOBB’dan 30 bin öğrenciye tablet  

ONLINE eğitim alan ihtiyaç sahibi öğrencilere TOBB’dan klavyeli tablet desteği geldi. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, pandemide online eğitim gören, maddi imkanı olmayan 30 bin öğrenci için klavyeli tablet temin ettiklerini ve öğrencilere ulaştırılmak üzere İl-İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine dağıtımın başladığını söyledi.

TOBB online eğitim alan ihtiyaç sahibi 30 bin öğrenciye klavyeli tablet dağıtıyor. 81 ile 81 okul projesi kapsamında 65 şehirdeki okulu tamamlayarak teslim eden ve kalan iller için de çalışmalarını sürdüren Türk iş dünyasının çatı örgütünün yeni projesi, ihtiyaç sahibi öğrenciler için klavyeli tablet desteği oldu. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, geleceğin güvencesi olarak gördükleri gençlerin eğitimini çok önemsediklerine vurgu yaparak, “Bir taraftan ülkemizin ekonomisini büyütmeye çalışırken, bütün çocuklarımızın eğitim ve öğretim programlarına erişebilmeleri için eğitime yatırım yapmayı da ihmal etmedik. TOBB camiası olarak ihtiyaç sahibi öğrencilerimize 30 bin adet klavyeli tablet temin ettik. 81 ilde 365 Oda ve Borsamız, öğrencilerimize dağıtılmak üzere tabletleri İl/İlçe Milli Eğitime teslim ediyor” dedi.

Hisarcıklıoğlu şunları söyledi:

“Sosyal sorumluluk bilinciyle, 81 ildeki ihtiyaç sahibi öğrencilere her sene Oda ve Borsalarımız desteği ile eğitim yardımı yapıyoruz. Bu sene pandemi sonrası farklı bir adım atmak istedik. TOBB olarak, 365 Oda ve Borsamızla birlikte, online eğitim gören ama bilgisayar alacak maddi imkânı bulunmayan öğrencilerimize, klavyeli tablet hediye etmeye karar verdik. Biliyoruz ki, biz hep birlikte Türkiye’yiz.” 

/////

Dört kitap 

DÖRT yeni yazardan dört yeni roman:

-Siranuş'un Mızıkası / Ayla Önal

-Ambrosia / Umut Tayan

-Göklerden Gelen Umut / Kemal Sinan Özmen

-Sevgili Katilim / Özgür Doğan

Bilgi Yayınevi’nden okuyunuz ve okutunuz.

 

Firma Rehberi
Whatsapp
google_160x600