AK PARTİ İMAR KARARLARINA KARAR VEREMEDİ!

Çorlu Belediyesi Şubat ayı olağan meclis toplantısı zaman zaman ilginç anlara sahne oldu. AK Partili meclis üyeleri imar komisyon kararlarının bazılarını kabul etti. AK Partili meclis üyeleri kabul ettiği komisyon raporlarını Meclis toplantısında kabul etmedi.
06 02 2020
1147 kez okundu

İmar komisyon raporlarında zaman zaman çelişkiye düşen AK Partililer, meclis üyelerinin komisyonda aldığı kararlar AK Parti Meclis gurubu tarafından tam tersi karar verildi. 

22 nolu komisyon raporunda Muhittin Mahallesi’nde istenen imar değişikliğiyle ilgili oy birliği ile kabul edilen AK Partili Meclis üyeleri Ateş Akdere ve İsmail Güleroğlu tarafından oy birliği için evet denilen komisyon raporuna AK Parti ve MHP hayır verdi. Komisyon raporu oy çokluğu ile meclisten geçti. Gerekçe olarak ise AK Parti Meclis üyesi Mustafa Eryılmaz tarafından uygulama imar planlarına aykırı olması gösterildi. 

Komisyonda oy birliği ile geçen karar AK Parti grubu tarafından ret edildi. AK Partili meclis üyelerinin komisyon raporuna oy birliği ile karar vermeleri ise dikkat çekti.

24 nolu imar komisyon raporunda Kazımiye Mahallesi’ndeki imar değişikliğiyle ilgili komisyondaki AK Partili üyeler Ateş Akdere ve İsmail Güleroğlu önce kabul ettiler, ardından meclis toplantısında reddi için parmak kaldırdılar.

İmar komisyonu tarafından görüşülen ve mecliste okunan, Kazımiye Mahallesi 29162 ada, 16 nolu parselin imar değişikliğiyle ilgili olarak AK Partili üyeler Ateş Akdere ve İsmail Güleroğlu’nun kabul oyuna karşılık emsal artışı, inşaat yoğunluğunun artması ve ada bütünlüğünün bozulması nedeniyle diğer üyeler tarafından oy çokluğu ile reddine karar verdikleri ortaya çıktı.

İmar komisyonunca açıklanan raporun ardından emsal artışı istenmesinin gerekçeleri ifade edildi. İmar komisyonu raporu doğrultusunda talebin reddini CHP’li ve MHP’li üyeler onaylarken AK Partili üyeler kabul etti. AK Parti kabul ederken CHP ve MHP talebi ret edildi.

AK PARTİLİLER KARARLARDAN BİHABER!

Çorlu Belediyesi meclis toplantısında yaşanan bu manzara sonrasında AK Partili komisyon üyeleri ile grubun farklı kararlar aldığını ortaya çıkardı. Komisyonda tamam diyen ancak daha sonra meclis toplantısında farklı görüş bildiren ve farklı bir karar alan AK Partili meclis üyelerinin bu tutumu ilçe yönetiminin tutumunu bir kez daha gözler önüne serdi.

MECLİS ÜYELERİ İLE İLÇE YÖNETİMİ ARASINDA KOORDİNE EKSİKLİĞİ Mİ VAR?

AK Parti İlçe Başkanı Yavuz Uylaş ile ilçe yönetiminin komisyonlarda görevli meclis üyeleri ile koordinesinin zayıflığı ve kararların bir öyle bir böyle alınmasına neden olduğunu ortaya çıkardı. Komisyonda evet diyen daha sonra mecliste hayır diyen meclis üyelerinin bu tutumunu diğer partilerin meclis üyeleri de şaşkınlıkla karşıladı. 

Onur ŞEKER

Whatsapp
google_160x600