AH BE KARDEŞİM!..

02 12 2020
353 kez okundu
imbik@devrimgazetesi.com.tr

Efendim, bugün sizlere AKP’nin hazine arayışını yazmak istiyordum. Ancak; şimdilik bu yazımı erteleyerek, bir önceki yazımı tamamlayıcı olacağına inandığım bir yazımı paylaşmak istedim.

Hepinizin bildiği gibi esnaf kan ağlıyor. Peki bu esnafların içerisinde MHP’li esnaflar yok mu? Elbette var. İşte; geçtiğimiz günlerde MHP’li olduğunu bildiğim, esnaf bir kardeşimle konuşurken, bana şunu söyledi: “Hocam, bu iktidar bizi ŞOK-BİM vs. gibi marketler zincirine yediriyor. Bu gidişle, işlerimizi yürütmemiz çok zor. Büyük sıkıntılar yaşıyoruz!” O bunları söyledikten sonra aklımdan yıldırım hızıyla kendisine cevap vermek üzere bir dizi düşünceler geçti. Ama; kalbini kırmamak için söylemedim. İşte şimdi sizlerle aklımdan geçen cümleleri paylaşmak istiyorum:

Sevgili kardeşim; içerisinde bulunduğunuz zor günlerin farkındayım. Ancak; birlik ve beraberlik içerisinde olmamız gereken bu günlerde Sayın Kılıçdaroğlu’na tehdit mektubu göndereceğinize;   seçim meydanlarında elinde urganla sahneye çıkarak, kendisinden hesap soracağını topluma vaat eden, ancak; günümüze gelindiğinde, “Ben milliyetçiliği ayaklarımın altına aldım!” söyleminde bulunan AKP genel başkanı ile ilgili olarak, bırakın hesap sormayı, onun yanında yer alarak, ülkemizin içine düştüğü bu durumdan sorumlu olan Genel Başkanınız Sayın Bahçeli’ye durumunuzu anlatan bir mektup göndermeniz daha iyi ve etkili olmaz mıydı? Yoksa; Bahçeliden sizler de umudu kestiniz mi?  

Sevgili kardeşim, sayın genel başkanınızın desteklediği bu iktidar sık sık bir beka sorunundan söz etmektedir. İnan ki; beka sorunu yaratanlar bizatihi kendileridir. Öyle değil mi? Türkiye’nin doğusunda bir Kürt devleti kurmayı amaçlayan ‘Büyük Orta Doğu Projesinin ben eş başkanıyım’ diyen kişi ile ortaklık yapıyorsunuz. PKK ile bu ülke yıllardır savaşıyor ve yanlış hatırlamıyorsam, kırk bine yakın şehidimiz var. Bebekler öldürüldü. Ama; PKK Türkiye’den bir karış bile toprak alamadı.

Peki; İmralı görüşmelerini, Dolmabahçe görüşmelerini ve son olarak seçimler öncesi bebek katili Öcalan’ın kardeşinin TRT televizyonlarından konuşma yapmasını hangi milliyetçi değerlerinizle bağdaştırıyorsunuz? Genel başkanınızın gıkı çıktı mı?

Şimdi sana bir şey söyleyeceğim: Eğer, bir maddi menfaat güderek, MHP içerisinde yer alıyorsan, Dokuz ışık, Kızıl Elma, Bozkurt anlatıları ile büyümüş olmalısın. Ve eski günlerde kullandığınız bir sözü sana hatırlatmak isterim: “Ey Türk, titre ve kendine dön!” Galiba şimdi bu sözü söylemenin tam zamanı! Ey MHP titre ve kendine dön!

Ah be kardeşim: Çok iyi biliyorum ki; vatan sevdasıyla yanan dünyaca ünlü şairimiz Nazım Hikmet sizlere bir komünist ve vatan haini olarak tanıtıldı. Nazım Hikmet’i yakından tanıman dileğimle, sana onun bir sözüyle veda etmek istiyorum:

“Ah be kardeşim, suç sende değil diyeceğim ama; suçun büyüğü sende!”

Sevgilerimle…

 

 

Whatsapp
google_160x600