AÇIKLAMA DEĞİL, KELİME CAMBAZLIĞI YAPIYORLAR

Son günlerde Tekirdağ’ın gündemini meşgul eden eski Tekirdağ Rakı Fabrikası arazi üzerindeki rant tartışması ile ilgili Gelecek Partisi Tekirdağ İl Başkanı Recep Nişancı açıklamalarda bulundu. Nişancı; “Burnumuza kötü kokular geliyor.” dedi.
23 02 2021
206 kez okundu

Gelecek Partisi Tekirdağ İl Başkanı Recep Nişancı; “Bu yapılan açıklamalar çok sığ açıklamalardır. Kamuoyunun aydınlatılması gerekirken akıllarda daha da çok soru işareti bırakmıştır. Şu anda ilimizde yaşanan bu gündem suni bir gündemdir. Vatandaşlara cambaza bak denilerek oyalanmaktadır. Burada ilimizdeki tüm yetkililerin vatandaşlarımıza tatmin edici bir açıklama yapması gerekmektedir.” ifadelerini kullandı.

‘BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KELİME OYUNU YAPIYOR’

Büyükşehir Belediyesinin konuyla ilgili yaptığı açıklamada kelime oyunu yapıldığının altını çizen Gelecek Partisi Tekirdağ İl Başkanı Recep Nişancı; “Konuyla ilgili Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklama tam bir fiyaskodur. Bir sürü cümle kurularak vatandaşların aklıyla alay ediliyor burada. Ne diyor Büyükşehir’in açıklamasında; ‘Kentin ihtiyacı olan fonksiyonların kazandırılması amacıyla teklif edilen kat ve emsal alanları düşürülerek uygun görüşle Edirne Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kuruluna gönderilmiştir. Dolayısıyla Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisi’nin talep edilen plan değişikliğiyle ilgili herhangi bir onayı söz konusu değildir.’ deniliyor. Burada asıl dikkat edilmesi gereken proje uygun görülerek Anıtlar Kurulu’na gönderilmiş ama onaylanmamış. Bu nasıl bir olaydır? Bunu da anlayamadık. Hem projeyi uygun görüşle Anıtlar Kurulu’na gönderiyorsunuz hem de ‘Biz onaylamadık’ diyorsunuz. Bu kelime oyunlarının ilimize bir faydası yoktur.” dedi.

Göksel GÜRSOY

 


 

 

Whatsapp
google_160x600