600 HANEYE AŞURE DAĞITILDI

Malkara ilçesinde Yaylagöne Güzelleştirme ve Yardımlaşma Derneği tarafından geleneksel hale getirilen “Aşure Günü” etkinliği gerçekleştirildi. 600 haneye aşure dağıtıldı.
16 09 2020
208 kez okundu

Yaylagöne Mahallesi Okul Bahçesinde Pandemi sürecinde Korono virüs önlemleri kapsamında hijyen kurallarına uyularak bu yıl 7.ncisi gerçekleştirilen etkinliğe; Komşu il ve ilçelerden katılım sağlandı.
Yapılan duanın ardından pişirilen aşure, katılımcılara servis edilirken, paketler halinde araçlarla evlere servis edildi.
Aşure Günü etkinliğinin bu yıl buruk geçtiğini ifade eden Dernek Başkanı Yüksel Bora, “Her yıl yüzlerce vatandaşın katıldığı şenlik havasında geçen programın bu yıl pandemiden dolayı yapılamadı. Bu sene 2020 yılı olaraktan geleneksel olarak düzenlediğimiz Yaylagöne Güzelleştirme Derneğinin 7. sini düzenlediğimiz Aşure Etkinliğimizi gönül isterdi ki daha önceki yıllarda 4-5 bin kişiyle ağırladığımız misafirlerimizi yeniden ağırlamak. Ama pandemiden dolayı bu sene hane halklarımıza dağıtarak, hanelerimize dağıtarak gerçekleştireceğiz. Bizlere sosyal mesafe kurallarına uyarak bu etkinlik için izin veren ilçe Kaymakamımıza, Yaylagöne halkına, Aşure etkinliğinde yapımından, kaynatılmasına, hazırlanışından, dağıtımına görev alan herkese ,bu Aşure Günümüzü gerçekleştirme de sponsor olarak katkısı bulunan ailelerimize ve dernek yönetimi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.Önder TABAK   - Hüseyin TAYYAR

Whatsapp
google_160x600